W maju wreszcie przetarg na nowe tramwaje?

tg
02.04.2012 , aktualizacja: 03.04.2012 09:44
A A A
Nie wiadomo jeszcze jakie nowe wagony, kupią Tramwaje Śląskie, ale producentów jest wielu, m.in. Tramino z fabryki firmy Solaris (na zdjęciu)

Nie wiadomo jeszcze jakie nowe wagony, kupią Tramwaje Śląskie, ale producentów jest wielu, m.in. Tramino z fabryki firmy Solaris (na zdjęciu) (fot. Łukasz Ogrodowczyk/AG)

Zainteresowanie zamówieniem jest ogromne. Jeszcze przed ogłoszeniem przetargu o szczegóły pytają firmy polskie i zagraniczne - zapewniają przedstawiciele Tramwajów Śląskich. Przetarg na dostawę 30 nowych tramwajów ma zostać ogłoszony z maju.
Dokumentacja jest już gotowa i na początku kwietnia trafi do Centrum Unijnych Projektów Transportowych, gdzie zostanie sprawdzona pod względem formalnym. - Jeżeli CUPT nie będzie miało uwag, na co bardzo liczymy, to przetarg na kupno nowych tramwajów ogłosimy w maju - mówi Bogusław Knapik, dyrektor wykonawczy w Tramwajach Śląskich. To już kolejny termin, ale przedstawiciele spółki mają nadzieję, że ostatni.

- O szczegóły pytają zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. Spodziewamy się, że wpłynie sporo ofert - mówi dyrektor Knapik. Od momentu zawarcia umowy z wybraną firmą będzie ona miała 15 miesięcy na dostarczenie wszystkich 30 tramwajów.

Z ciekawostek wiadomo już m.in., że spółka zrezygnuje z klimatyzacji w nowych wagonach. Uznano, że byłaby nieefektywna i znacznie zwiększyła zużycie prądu. Nowe tramwaje mają mieć około 30 m długości, tak by mieściły się na większości przystanków. Jeśli chodzi o niską podłogę, to wagony mają być w nią wyposażone w 70 proc.

Więcej o:
Ogłoszenia różne