Miasto ogłasza wspólny przetarg na prąd. By płacić mniej

gal
10.07.2013 , aktualizacja: 10.07.2013 18:18
A A A
Przetarg na dostarczanie energii dla wszystkich miejskich instytucji - m.in. szkół, ośrodków kultury czy placówek pomocy społecznej - ogłoszono w kieleckim ratuszu. Hurtowy zakup ma zapewnić kolejne oszczędności.
- Już w ubiegłym roku, m.in. dzięki wspólnemu zakupowi energii od drugiego kwartału, udało nam się zaoszczędzić przez dziewięć miesięcy 1,3 mln zł - podkreśla Czesław Gruszewski, wiceprezydent Kielc. Za sprawą zakupu energii dla setek instytucji ratusz mógł negocjować z PGE Obrót znacznie lepsze warunki. Tym razem miasto zdecydowało się jednak na ogłoszenie przetargu, a nie na negocjowanie umowy z dotychczasowym dostawcą. - Liczymy na jeszcze większe oszczędności - mówi Robert Urbański, dyrektor wydziału środowiska i usług komunalnych w kieleckim ratuszu. Dodaje, że w wykazie jest mniej więcej 150-200 instytucji. Przetarg obejmuje także zakup energii na oświetlenie ulic i sygnalizację świetlną.

- Przed wpłynięciem ofert nie chcemy zdradzać, na jaką kwotę liczymy. Nie ma co sugerować - zaznacza Gruszewski. Wiadomo za to, że umowa ma obowiązywać od stycznia przez dwa lata.

Otwarcie ofert nastąpi 13 sierpnia.

- Przetarg to jedno, swoje robi też monitoring zużycia energii - zwraca uwagę wiceprezydent. Chodzi o działalność zespołu ds. przygotowania programu zarządzania nośnikami energii. Ten sprawdza koszty, jakie miejskie instytucje wydają m.in. w związku z opłatami za wodę czy prąd. - I w tym względzie widzimy już widoczną poprawę w zakresie korzystania z energii - przyznaje Gruszewski.

Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z namiZobacz także
Ogłoszenia różne