Pierwsze przetargi na drogę ekspresową S3 na Dolnym Śląsku

qub
25.08.2013 , aktualizacja: 25.08.2013 19:09
A A A
Drogowcy ogłosili przetargi na budowę połowy ekspresowej trójki między Nową Solą a Legnicą, gdzie droga ekspresowa S3 skrzyżuje się z autostradą A4.
Do 1 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na zgłoszenia wykonawców zainteresowanych budową dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 od węzła Nowa Sól do Gaworzyc oraz od Gaworzyc do węzła Kaźmierzów obok Polkowic. Chodzi o budowę łącznie 33,3 km nowej ekspresówki.

Firmy, które przejdą sito wstępnej kwalifikacji, w kolejnym etapie przetargów zostaną zaproszone do złożenia konkretnych ofert.

Inwestycje będą realizowane w systemie projektuj i buduj, przewidującym układanie drogi zgodnie z projektem, przygotowanym wcześniej na zlecenie samego wykonawcy. Wykonanie całości prac projektowych i budowlanych ma zająć 33 miesiące, nie licząc przerw zimowych. W przetargu GDDKiA będzie jednak premiować oferty skrócenia realizacji inwestycji, maksymalnie o trzy miesiące.

To znaczy, że te dwa odcinki S3 mogą zostać oddane do eksploatacji na przełomie 2017 i 2018 r. Przetargi na budowę trzech kolejnych odcinków ekspresowej trójki od Polkowic do Legnicy drogowa Dyrekcja ma rozpisać jeszcze w tym roku.

W ostatnią środę kierowcom przekazano do eksploatacji 13 km S3 od skrzyżowania z autostradą A2 na północ do Międzyrzecza w kierunku na Szczecin. Wcześniej w tym roku drogowcy przekazali już do eksploatacji ok. 30 km S3 od skrzyżowania z A2 na południe do Sulechowa w kierunku na Zieloną Górę. Do połowy przyszłego roku zakończona będzie też budowa ok. 35 km S3 od Międzyrzecza do Gorzowa Wielkopolskiego.

W czerwcu GDDKiA rozpisała już przetargi na budowę drugiej jezdni na trasie S3 obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza oraz na odcinku od Sulechowa do Nowej Soli. Inwestycje te powinny być ukończone w 2016 r.

Ogłoszone już i zapowiadane przetargi to szansa na ułożenie przed końcem tej dekady całego odcinka S3 od Legnicy do Szczecina.

Ogłoszenia różne


Wiadomości Lokalne