Przetarg na dokończenie autostrady z Rzeszowa do Jarosławia

km
14.02.2014 , aktualizacja: 14.02.2014 21:16
A A A

Fot. GDDKiA

14 miesięcy będzie miał nowy wykonawca na dokończenie budowy autostrady A4 z Rzeszowa do Jarosławia. Drogowcy ogłosili przetarg.
Do 14 stycznia A4 na tym odcinku budowało konsorcjum Polimex Mostostal i Doprastav. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała wtedy z firmami umowę, bo była niezadowolona z postępu prac. Ten odcinek autostrady jest zrealizowany w około 70 proc. Miał być zakończony ponad rok temu. Gdy drogowcy zerwali umowę z konsorcjum, obwodnicę w Łańcucie zablokowali podwykonawcy A4, którzy twierdzili, że nie wypłacono im wszystkich pieniędzy.

GDDKiA zadeklarowała, że pomoże przedsiębiorcom. Rozpoczęła wypłatę pieniędzy podwykonawcom, usługodawcom i dostawcom, mimo że nie podpisała z nimi umowy. Do tej pory poszkodowani przedsiębiorcy budujący A4 z Rzeszowa do Jarosławia otrzymali od GDDKIA 85 mln zł. Kolejne 140 mln zostały wypłacone 240 usługodawcom i dostawcom na podstawie tzw. dyspozycji zapłaty. Dodatkowo wszczęta została procedura składania wniosków na podstawie ustawy o spłacie niektórych niezaspokojonych należności. Do tej pory złożonych zostało 17 wniosków na niespełna 1,8 mln zł.

Dzisiaj drogowcy ogłosili przetarg na dokończenie ponad 40-kilometrowego odcinka A4. Nowy wykonawca będzie miał 14 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. W ciągu 12 miesięcy od daty rozpoczęcia robót ma dostać pozwolenie na użytkowanie jednej jezdni autostrady A4 od węzła Rzeszów Wschód do węzła Wierzbna, węzła Łańcut oraz węzła Przeworsk.

Inwestycja jest współfinansowana z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Ogłoszenia różne


Wiadomości Lokalne