33 km opolskiej autostrady do wymiany. Kiedy start remontu?

pig
30.04.2014 , aktualizacja: 30.04.2014 12:05
A A A
Od 23 do 28 milionów złotych - na tyle opiewają oferty sześciu firm, które wystartowały w przetargu na remont dwóch odcinków autostrady A4. Modernizacja obejmie łącznie 33 kilometry tej trasy. Początek remontu zaplanowano na końcówkę maja.
Do wymiany idzie jezdnia pomiędzy węzłami Prądy i Dąbrówka. Na nitce w kierunku Katowic wymienionych ma być blisko 13 km jezdni. W przypadku trasy na Wrocław objętych ma być ponad 20 km autostrady.

- To kontynuacja działań ubiegłorocznych, kiedy to wymieniono nawierzchnię na 7,5-kilometrowym odcinku nitki w stronę Katowic - mówi Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W poniedziałek otwarto oferty przetargowe na realizację tego zadania. - Do konkursu stanęło sześć firm. Ich oferty wahają się od blisko 23 do prawie 28 milionów złotych - informuje Wandrasz.

Dla opolskiego GDDKiA to dobra wiadomość, bowiem wszystkie oferty są niższe od kosztów szacowanych przez drogowców. Na remont 33-kilometrów jezdni na autostradzie mają oni zarezerwowane 33 mln zł.

- Ogłoszenie zwycięzcy przetargu na remont A4 powinno nastąpić w połowie maja, po przeanalizowaniu wszystkich ofert pod kątem formalnym. Do końca maja powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą. Planowo remont ma się rozpocząć 30 maja, a prace powinny się zakończyć do połowy sierpnia tego roku - zapowiada Wandrasz.

Tegoroczny remont na A4 nie będzie ostatnim. Do 2017 roku GDDKiA planuje wymienić nawierzchnię na całej długości opolskiego odcinka autostrady.Wiadomości Lokalne