MPK pewniakiem, ale... ZTM szuka przewoźnika na unijne autobusy

pcg
04.06.2014 , aktualizacja: 04.06.2014 17:44
A A A
Kielecki Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na obsługę 40 unijnych autobusów przez kolejne cztery lata. O wyborze zdecyduje najniższa cena.
Chodzi o solarisy obsługujące linie od numeru 101 do 114. Kupiono je w ramach projektu, z którego m.in. zbudowano węzeł Żelazna. Obecna umowa, realizowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach, wygasa w grudniu tego roku.

Z ogłoszenia wynika, że nowy kontrakt będzie obowiązywał od 1 stycznia 2015 do końca 2018 r., a jego szacunkowa wartość bez VAT to nieco ponad 26 mln zł. O ostatecznym wyborze oferenta, tak jak w 2009 r., będzie decydowała cena.

O zamówienie mogą się ubiegać firmy, które m.in. mają trzyletnie doświadczenie albo realizowały przewozy w komunikacji o wartości co najmniej 20 mln zł brutto, dysponują miejscami postojowymi na 40 autobusów, warsztatem oraz setką kierowców.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 17 lipca. Oprócz kieleckiego MPK, które zdecydowanie wygrało swoją ofertą cenową w 2009 r., wśród potencjalnych kandydatów tak jak wtedy wymienia się Mobilis, firmę Arriva, czyli dawną Veolię, oraz konsorcja z udziałem dawnego kieleckiego PKS, a dziś PKS2, lub prywatnych przewoźników.

Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z namiZobacz także
Ogłoszenia różne