Rusza budowa gdańsko-sopockiej hali

Sławomir Sowula
16.06.2009 , aktualizacja: 17.06.2009 11:22
A A A
Firma, która oprotestowała wyniki przetargu na dokończenie inwestycji, wycofała swoje pretensje
Wyniki przetargu nie spodobały się firmie Abantia Polska. Kilka dni temu jej prezes Andrzej Faliszewski, powiedział "Gazecie", że usługi jego firmy mogłyby być o 11 mln zł tańsze niż to, co zaproponował zwycięzca przetargu firma Asseco Systems SA. Żalił się, że sopoccy urzędnicy, którzy również w imieniu gminy Gdańsk prowadzą inwestycję, nie dopuścili jego oferty. Odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych. W powietrzu wisiał kolejny poślizg i groźba oddania unijnej dotacji na inwestycję.

- We wtorek otrzymaliśmy pismo od prezesa Abantia Polska, że wycofuje odwołanie złożone do KIO. Potwierdziliśmy to w Urzędzie Zamówień Publicznych - mówi Magdalena Sekuła z Urzędu Miejskiego w Sopocie.

Dlaczego Abantia się wycofała?

- Dochodzenie sprawiedliwości nie zawsze ma skutki społecznie akceptowalne - tłumaczy Andrzej Faliszewski, prezes Abantia Polska. - Skoro miasto mówi, że naszym działaniem zatrzymujemy inwestycję i grozi jej utrata dotacji unijnej, a opór w mieście i dążenie do podpisania kontraktu - nawet po wyższej cenie są tak duże - to doszliśmy do wniosku, że lepiej się wycofać. Nie chcemy być obarczani winą za wstrzymanie tej inwestycji, nie chcemy być odbierani jako wichrzyciele, pieniacze.

Przetarg wart ponad 100 mln zł obejmuje wykonanie instalacji sanitarnych i teletechnicznych oraz dostawę i montaż wyposażenia. Assceco Systems ma na to 9 miesięcy od momentu zawarcia umowy z inwestorem. Jeżeli hala zostanie oddana do użytku przed 31 marca 2010 r. nie dojdzie do utraty 40 mln zł unijnej dotacji. - Do podpisania umowy jesteśmy gotowi od miesiąca. Na plac budowy możemy wejść w ciągu tygodnia, dziesięciu dni - mówiła we wtorek po południu Anna Kniaź, PR menedżer w Asseco Systems.

Wieczorem prezydent Sopotu Jacek Karnowski powiedział "Gazecie", że umowa z Assecco Systems została podpisana.

Polecamy - Pół roku więzienia za rasistowski napadZobacz także
Ogłoszenia różne