Era wygrała z UKE

poz
21.07.2009 , aktualizacja: 21.07.2009 21:05
A A A
Wyniki ostatniego przetargu na operatorów komórkowych zagrożone? Sąd uznał wczoraj, że UKE nie miało prawa odrzucić wniosku PTC o unieważnienie tego przetargu.
PTC, operator sieci Era, chciał unieważnienia, ponieważ odrzucono jego ofertę Powód? Na jednej ze stron brakowało tzw. parafy, czyli podpisu osób składających ofertę. Wniosek PTC został jednak przez UKE odrzucony według Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego niesłusznie. Sąd uznał też, że naruszeń dopuściły się również inne firmy, a ich oferty zakwalifikowano.

Wyrok nie jest prawomocny, dlatego UKE się od niego odwoła. - To prawda, że jeden ze zwycięzców przetargu też nie dopełnił pewnych formalności, ale nie dotyczy to dokumentacji przetargowej, tylko dodatkowych dokumentów złożonych niezależnie od wymaganych prawem - tłumaczy Anna Streżyńska, prezes UKE. Jej zdaniem PTC, nawet gdyby przeszedł do drugiego etapu przetargu, i tak by nie wygrał, bo jego oferta dostała znacznie mniej punktów niż oferty zwycięzców. Dla zwycięzców przetargu - CenterNetu (operator sieci W Rodzinie) i Mobylanda (jeszcze nie wystartował z usługami) - wczorajszy wyrok nie oznacza na razie żadnych konsekwencji.

Zobacz także


Wiadomości Lokalne