CBA bada przetargi krakowskiego szpitala

Iwona Hajnosz
25.03.2010 , aktualizacja: 24.03.2010 22:25
A A A
Na początku marca dokumentację dotyczącą przetargów na sprzęt medyczny i inwestycje w Szpitalu im. Jana Pawła II przejęło CBA.
Rok temu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dyrektora krakowskiego szpitala Mieczysława P. Wnioskowała o to łódzka prokuratura, która postawiła dyrektorowi zarzut przyjęcia 15 tys. zł od firmy, która zajmuje się dzierżawieniem w szpitalach laboratoriów i handlem sprzętem diagnostycznym.

- Nigdy nie wziąłem pieniędzy - odpierał zarzuty P.

Później łódzka prokuratura została zasypana zgłoszeniami o nieprawidłowościach przy innych przetargach w krakowskim szpitalu.

- Przeanalizowaliśmy wszystkie i uznaliśmy, że są podstawy, by sprawę potraktować poważnie i odesłać do Krakowa - mówi Jarosław Szubert z łódzkiej prokuratury. Z rekomendacją: wszcząć śledztwo.

W Krakowie sprawą zajęto się na początku stycznia. Według rzeczniczki prokuratury Bogusławy Marcinkowskiej śledztwo dotyczy korupcji przy przetargach na zakup sprzętu medycznego, finansowania inwestycji oraz niegospodarności. Pod lupę wzięte zostały przetargi od końca lat 90. do października 2009 r.

- Nasi agenci w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie zwrócili się o materiały związane z przetargami organizowanymi w tej placówce - potwierdza Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. Agenci zabezpieczyli dokumentację do 2005 r.

Ogłoszenia różne