Hala mięsna przy ulicy Bema na sprzedaż

eve
28.07.2010 , aktualizacja: 29.07.2010 11:07
A A A
PSS Społem chce sprzedać halę mięsną przy ulicy Bema. Przetarg zostanie ogłoszony po wakacjach
- Działalność hali mięsnej w Białymstoku została zakończona na początku 2010 roku. Podjęte przez PSS "Społem" próby rozmów z dotychczasowymi dzierżawcami powierzchni handlowej w hali zakończyły się brakiem ustaleń satysfakcjonujących obie strony - przypomina Mieczysław Dąbrowski, prezes PSS "Społem" w Białymstoku, właściciel obiektu. - Dlatego Walne Zgromadzenie PSS "Społem" w Białymstoku wyraziło zgodę na sprzedaż nieruchomości przy ul. Bema. Czekamy na koniec wakacji i poprawę koniunktury na rynku nieruchomości. Wtedy ogłosimy przetarg na sprzedaż hali - zapowiada prezes Dąbrowski.

Owy obiekt położony jest przy ul. Bema 6, tuż przy komendzie miejskiej policji. Budynek składa się z dwóch pięter i piwnicy, o łącznej powierzchni ponad 1200 m kw.

Problem z hala mięsną - o czym wielokrotnie informowaliśmy - pojawił się po tym, jak nadzór weterynaryjny sklasyfikował ten obiekt jako "halę rozbioru mięsa". A ponieważ od 1 stycznia 2010 r. zaczęły obowiązywać nowe, ostrzejsze przepisy użytkowania takiego obiektu (np. budynek musi mieć na przykład śluzę do dostaw, czyli specjalny wjazd dla pojazdów z mięsem), konieczna okazała się jego przebudowa. PSS Społem wypowiedziało więc umowy dzierżawcom, którzy od lat handlowali tam mięsem. Widząc jednak ogromne zainteresowanie kupców pozostaniem w tym miejscu, zaproponowano im przekształcenie na ich koszt hali w 14 sklepików. Początkowo wszyscy się zgodzili na taki układ. Pod koniec roku wiceprezes Dąbrowski przedstawił proponowany projekt obiektu i wstępny kosztorys jego remontu. Dzierżawcy mieli miesiąc na podjęcie ostatecznej decyzji.

Nie zdecydowali się. Obecnie część kupców, którzy sprzedawali w hali mięso, przeniosło się na bazar przy ul. Wierzbowej, inni do Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego przy ul. Andersa.

Ogłoszenia różne