Poszerzą prawobrzeżną Wisłostradę koło zoo i stadionu

osa
28.07.2010 , aktualizacja: 28.07.2010 21:17
A A A
Wybrzeże Szczecińskie na wysokości Stadionu Narodowego

Wybrzeże Szczecińskie na wysokości Stadionu Narodowego (Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta)

W środę dziewięć firm zgłosiło się na przetarg Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który zapowiada budowę dodatkowego pasa ruchu wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego na wysokości Stadionu Narodowego. Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się z kolei do poszerzenia Wybrzeża Helskiego przy zoo.
Wczoraj Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował, że aż dziewięć firm chce zbudować dodatkowy pas ruchu na Wybrzeżu Szczecińskim między mostem Poniatowskiego a mostem średnicowym PKP. Na wysokości Stadionu Narodowego (na zdjęciu) jezdnie w obu kierunkach zostaną rozdzielone, co zwiększy bezpieczeństwo kierowców i usprawni dojazd do parkingu pod płytą boiska. Najmniej za te prace (7,2 mln zł) oczekuje austriacka firma Teerag-Asdag, wykonawca trasy ekspresowej niedaleko Lotniska Chopina. Podobnie jak większość konkurentów, oferuje skrócenie robót o sześć tygodni tak, by skończyły się w maju przyszłego roku.

Poszerzenie kolejnego odcinka, już na Wybrzeżu Helskim, przygotowuje Zarząd Dróg Miejskich. Jeszcze w tym roku między ul. Okrzei a ul. Starzyńskiego krawężniki zostaną odsunięte o metr z każdej strony tak, by wygospodarować trzeci pas ruchu. Przyda się on podczas objazdów budowy drugiej linii metra, a w weekendy - jako tymczasowy parking dla odwiedzających zoo.

Praga Południe

Zobacz także
Ogłoszenia różne