Nabrzeże Piastowskie ma być ładnym bulwarem

ta
05.08.2010 , aktualizacja: 05.08.2010 18:36
A A A
Miasto szuka firmy, która zajmie się rewitalizacją Nabrzeża Piastowskiego. Ogłosiło przetarg. Termin składania ofert mija 8 września.
 - Rewitalizacja nabrzeża odbywa się w ramach projektu "Promenada z widokiem na Odrę - Przebudowa Szczecińskich bulwarów" - informuje Tomasz Klek z Urzędu Miasta Szczecin. - Projekt zakłada do 2012 r. kompleksową przebudowę trzech bulwarów: Elbląskiego, Piastowskiego i Gdyńskiego.

Klek wyjaśnia, że na Bulwarze Piastowskim przebudowywany ma być odcinek o długości 910 m, od połączenia z Bulwarem Nadodrzańskim do Trasy Zamkowej. Będzie nowa nawierzchnia, nowe chodniki, ławeczki, kosze na śmieci, elementy do mocowania statków, koła ratunkowe. Podłączone zostaną woda i prąd,. W ramach rewitalizacji nabrzeża będą również przeprowadzone prace konserwatorskie elewacji z piaskowca.

- Po przebudowie Bulwar Piastowski będzie zamknięty dla samochodów - mówi Klek. Przypomina, że w lipcu miasto wybrało wykonawcę przebudowy Bulwaru Elbląskiego. Firma Energopol przejęła już plac budowy.

- W najbliższym czasie miasto ogłosi przetarg na przebudowę Bulwaru Gdyńskiego. Koszt realizacji całego projektu "Promenada z widokiem na Odrę - Przebudowa Szczecińskich bulwarów" to ponad 44 mln złotych, z czego 22 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przyznanych przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Ogłoszenia różne