Autostrada A2 do stolicy ma już opóźnienia

śmik
03.10.2010 , aktualizacja: 03.10.2010 23:04
A A A
Wciąż nie można na dobre zacząć budowy dwóch odcinków autostrady z Łodzi do Warszawy. Wbrew obietnicom nie ma jeszcze wszystkich pozwoleń
Zgodnie z umową z wykonawcami autostrada A2 ze Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy musi być gotowa w maju 2012 roku. Firmy mają bardzo mało czasu na wykonanie inwestycji. Liczy się teraz każdy tydzień. Tymczasem roboty wciąż nie mogą się rozkręcić na dobre. Brakuje pozwoleń na budowę dwóch odcinków - C w okolicach Wiskitek i Jaktorowa i E - od Pruszkowa do Warszawy. Na terenie Mazowsza prace drogowe prowadzone są jedynie na odcinku D, koło Brwinowa i Grodziska, gdzie pod koniec sierpnia w obecności urzędników odbyło się uroczyste wbicie pierwszej łopaty. Kilka tygodni wcześniej wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zapowiadał, że pozostałe pozwolenia na budowę będą wydane najpóźniej w drugiej połowie września. Tego terminu nie udało się dotrzymać. Rzeczniczka wojewody Ivetta Biały mówi, że pozwolenie na budowę odcinka E koło Pruszkowa ma być wydane w przyszłym tygodniu, a dla odcinka C "jeszcze w październiku".

- W przypadku tego ostatniego odcinka dopiero w połowie września dostaliśmy uzgodnienie od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Musimy sprawdzić dokumentację. Stąd opóźnienie - mówi rzeczniczka.

Na tych dwóch odcinkach firmy mogą na razie prowadzić jedynie prace przygotowawcze, np. zwozić materiały budowlane. Koło Pruszkowa trwa też przebudowa oczyszczalni ścieków.

Zobacz także
Ogłoszenia różne


Wiadomości Lokalne