Libańczycy kupili spółkę Cegielskiego!

leh
14.07.2011 , aktualizacja: 14.07.2011 17:40
A A A
Libańska firma Sakr wygrała w czwartek przetarg na zakup Fabryki Silników Agregatowych należącej do grupy HCP. Zapłaci 53,4 mln zł.
- To przełomowa chwila, w końcu Cegielski jest naprawdę prywatyzowany - cieszy się prezes HCP Jarosław Lazurko. Cegielski sprzedał już wcześniej Fabrykę Pojazdów Szynowych, ale spółkę przejęła państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu.

Wartość FSA wyceniano półtora roku temu na 115 mln zł, ale chętnych na jej kupno nie było, wobec tego cenę obniżano w kolejnych pięciu przetargach aż do 49,9 mln zł. W czwartek, do szóstego przetargu z taką ceną wywoławczą stanęło dwóch konkurentów: polska grupa Amex i holding Sakr z Libanu. Po licytacji wygrali Libańczycy, którzy zapłacą za FSA 53,4 mln zł. Firma działa w branży energetycznej na Środkowym Wschodzie i w Afryce. Zajmuje się m.in. sprzedażą i wynajmem generatorów prądotwórczych oraz budową elektrowni. - Naszym podstawowym celem w FSA będzie poprawienie jej działalności, a więc sprzedaż jej produktów. Liczymy, że uda się nam to osiągnąć dzięki temu, że mamy rynki zbytu - mówi Jihad Abou Chacra, wiceprezes Sakr.

Więcej o: