Szukają firmy, która dokończy budowę oszczędnego biurowca w Katowicach

tg
14.11.2012 19:15
A A A
Fot.: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum

Fot.: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum (Fot.: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum)

Ogłoszono przetarg na wyłonienie firmy, która dokończy budowę biurowca pasywnego, który powstaje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego ?Euro-Centrum" w Katowicach. Poprzedni wykonawca zbankrutował i musiał ogłosić upadłość.

Przetarg został ogłoszony w miniony poniedziałek, a umowa z nową firmą ma zostać podpisana do 15 grudnia. Jak poinformował portal Propertynews.pl, nowy wykonawca będzie miał 4,5 miesiąca, by dokończyć budynek.

Poprzedni wykonawca inwestycji - firma Budus - ogłosił upadłość. - Budynek znajduje się obecnie w stanie surowym zamkniętym. Do wykonania pozostały elewacja oraz instalacje znajdujące się w środku. Na szczęście tego typu prace można prowadzić w zimie, więc mamy nadzieję, że tym razem inwestycja zostanie dokończona - mówi "Gazecie" Agnieszka Zięcina, rzeczniczka inwestora. Dodaje, że Euro-Centrum wysłało zaproszenia do kilku dużych firm, które mogłyby być zainteresowane zgłoszeniem się do przetargu.

Budowa biurowca pasywnego rozpoczęła się w 2011 roku i jest kolejną inwestycją realizowaną na terenie katowickiego Parku Naukowo-Technologicznego "Euro-Centrum". Budynek dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii ma być jednym z najbardziej oszczędnych biurowców w Polsce. Jego oddanie do użytku planowane jest na wiosnę przyszłego roku, dokładnej daty jeszcze nie ustalono.