Urząd Zamówień Publicznych: przetarg na Czajkę prawidłowy

mał
31.10.2007 00:05
A A A
Sąd arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych oddalił wczoraj skargę tureckiego konsorcjum, które kwestionowało przetarg na budowę oczyszczalni ścieków w Białołęce.

- Jeden zero dla nas - cieszy się rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Joanna Korzeniewska. - Skarga została oddalona w całości. To znaczy, że komisja przetargowa pracowała właściwie.

Przypomnijmy: we wrześniu MPWiK rozstrzygnął przetarg na projekt, rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków Czajka w Białołęce. Zwycięzcą zostało konsorcjum ze spółką Warbud na czele i z ceną 564 mln euro. Od początku protesty zapowiadało konsorcjum z turecką firmą Sistem Yapi, które dało najtańszą ofertę - 300 mln euro. To mniej, niż zapisano w kosztorysie miejskich wodociągów.

MPWiK wytknął Sistem Yapi błędy w ofercie. Przegrane konsorcjum złożyło protest. Gdy został oddalony, firma odwołała się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wczoraj arbitrzy UZP skargę odrzucili. Teraz firmie pozostaje droga sądowa. Przedstawiciele konsorcjum zapowiadali, że spółka będzie walczyć do upadłego.

Miejskim wodociągom zależy na czasie, bo muszą rozbudować Czajkę do końca 2010 r.