Ogłoszenie

Zarządca MSFarma Sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie oświadcza i nieodwołalnie potwierdza

mazowieckie, Warszawa

Najważniejsze informacje

Przedmiot ogłoszenia
Numer ogłoszenia
33619796
Źródło ogłoszenia
Gazeta Wyborcza
Data publikacji
31-03-2017

Ogłaszający

Ogłaszający
Województwo
Miasto
02-972 Warszawa
Ulica
Sarmacka 10A/1
Osoba kontaktowa
MSFarma Sp. z o.o. w restrukturyzacji

SzczegółyZarządca MSFarma Sp. z o.o. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie (KRS 0000432544, "MSFarma") oświadcza i nieodwołalnie potwierdza, iż
1. wprowadzenie do obrotu przez MSFarma produktu oznaczonego foliQ naruszyło renomowany prawem chroniony znak Gedeon Richter Polska (znak towarowy R-129927 /sł./ z 27.06.1998) FOLIK, którym oznacza on wytwarzane przez siebie produkty lecznicze i suplementy diety oraz
2. wprowadzony przez MSFarma do obrotu suplement diety o nazwie foliQ, przeznaczony dla kobiet będących w ciąży i planujących ciążę nie jest tożsamy z produktami leczniczymi oraz suplementami diety wytwarzanymi przez Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. i oznaczanymi nazwą FOLIK, przeznaczonymi dla kobiet w ciąży i planujących ciążę i nie został on wyprodukowany przez producenta produktu FOLIK oraz nie posiada takich samych właściwości i cech, jak produkt leczniczy FOLIK jak również nie podlega takim samym wymogom i procedurom, w tym w zakresie jakości.
3. MSFarma Sp. z o.o. w Warszawie wskazuje, że suplement diety oznaczony przez nią identycznie brzmiącą nazwą foliQ nie gwarantuje takiego samego działania jakie posiada produkt leczniczy o nazwie FOLIK, mający status produktu leczniczego, dopuszczonego do obrotu w trybie przewidzianym ustawą z dnia 6 września 2001r. Prawo farmaceutyczne.
4. MSFarma w wyniku wszczętego przez Gedeon Richter Polska postępowania sądowego wycofała z rynku (tj. ze wszystkich punktów sprzedaży w tym z aptek, hurtowni farmaceutycznych i sieci sprzedaży, w tym internetowych) wszystkie wytwarzane przez siebie produkty oznaczane jako foliQ.
33619796
drukuj ogłoszenie


Wiadomości Lokalne