Ogłoszenie archiwalne

Prawdopodobnie termin na złożenie oferty/przetargu/licytacji już minął.

Powrót do listy ogłoszeń

Ogłoszenie

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach prowadzi śledztwo przeciwko Pawlowi O. o czyny niekorzystnego rozporządzenia mieniem i wyłudzenia wramach działalności gospodarczej oraz Natalii P. za udzielenie pomocnictwa Pawłowi O.

łódzkie, Pabianice

Najważniejsze informacje

Przedmiot ogłoszenia
Numer ogłoszenia
33887664
Źródło ogłoszenia
Gazeta Wyborcza
Data publikacji
26-02-2019

Ogłaszający

Województwo
Miasto
95-200 Pabianice
Ulica
Warszawska
Osoba kontaktowa
PROKURATURA REJONOWA W PABIANICACH

SzczegółyProkuratura Rejonowa w Pabianicach zawiadamia na zasadzie art. 131 § 2 i 3 k.p.k, że postanowieniem z dnia 1 lutego 2019 roku podjęto na podstawie art. 22 § 1 k.p.k. śledztwo w sprawie 1280.2017 (obecna sygnatura PR Ds. 261.2019) przeciwko Pawłowi O. o czyny z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k. i inne polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zakupie kosmetyków za pośrednictwem portalu Allegro.pl od użytkownika posługującego się nazwą allegromartex oraz za pośrednictwem sklepu internetowego pod adresem www.perfumeriamartex.pl oraz wyłudzaniu, w ramach działalności gospodarczej prowadzonej pod firmą "Martex" z siedzibą w Łodzi, towarów spożywczych i przemysłowych, a także polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem firm i osób prywatnych związanych z działalnością spółki z o.o. SILVA oferującej usługi noclegowe w hostelu znajdującym się w Warszawie oraz przeciwko Natalii P. podejrzanej o czyn z art. 18 § 3 k.k. w zw. z art. 286 § 1 k.k. polegającym na udzieleniu pomocnictwa dla Pawła O. w popełnianiu przestępstwa związanego z działalnością spółki SILVA, z uwagi na ustanie długotrwałej przeszkody uniemożliwiającej kontynuowanie postępowania, jaką była niemożność ogłoszenia postanowienia o zmianie i uzupełnieniu zarzutów Pawłowi Orłowskiemu.
Pouczenie:
Na powyższe postanowienie służy zażalenie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w terminie zawitym 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia. Wniesienie zażalenia po terminie jest bezskuteczne (art. 122 i 460 k.p.k.). Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie. Na zasadzie art. 131 § 3 k.p.k. odpis postanowienia o podjęciu śledztwa zostanie doręczony pokrzywdzonym, którzy w zawitym terminie 7 dni od dnia ogłoszenia o to się zwrócą.
33887664
drukuj ogłoszenie