Ogłoszenie

Informacja Powiatu Opolskiego o realizacji projektu pn. Budowa infrastruktury pieszo-rowerowej w powiecie opolskim - etap II oraz budowa centrum przesiadkowego w Gminie Lewin Brzeski

opolskie, Tarnów opolski

Najważniejsze informacje

Przedmiot ogłoszenia
Numer ogłoszenia
33943239
Źródło ogłoszenia
Gazeta Wyborcza
Data publikacji
26-08-2019

Ogłaszający

Ogłaszający
Województwo
Miasto
Ulica
Dworcowa 6
Osoba kontaktowa
Gmina Tarnów Opolski

SzczegółyZał.1.
Powiat Opolski w partnerstwie z Województwem Opolskim, Gminą Chrząstowice, Gminą Komprachcice, Gminą Łubniany, Gminą Lewin Brzeski, Gminą Prószków, Gminą Tarnów Opolski, Gminą Tułowice i Gminą Turawa realizuje projekt pn.
Budowa infrastruktury pieszo-rowerowej w powiecie opolskim - etap II
oraz budowa centrum przesiadkowego w Gminie Lewin Brzeski
W ramach realizacji projektu powstanie infrastruktura pieszo-rowerowa o łącznej dług. 38,52 km;
6 parkingów Bike&Ride w pobliżu stacji kolejowych w Suchym Borze, Tarnowie Opolskim, Lewinie Brzeskim, Tułowicach i Kotorzu Małym oraz przystanku autobusowego w Prószkowie na łączną liczbę 160 stanowisk dla rowerów; 4 parkingi Park&Ride w pobliżu stacji kolejowej w Suchym Borze, Tarnowie Opolskim, Lewinie Brzeskim i Tułowicach na łączną liczbę 66 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych; centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim, Tułowicach i w Suchym Borze. Projekt przewiduje budowę energooszczędnego oświetlenia typu LED oraz wymianę istniejących lamp na energooszczędne wzdłuż planowanej do budowy infrastruktury pieszo-rowerowej oraz uzupełnienie energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie miasta Lewin Brzeski. W ramach projektu wykonane zostaną niezbędne roboty związane z poszerzeniem jezdni dróg powiatowych i wojewódzkich na odcinkach, wzdłuż których powstaną drogi dla rowerów.
Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
www.mapadotacji.gov.pl
33943239
drukuj ogłoszenie