Ogłoszenie

II licytacja nieruchomości

wielkopolskie, Szamotuły

Najważniejsze informacje

Przedmiot ogłoszenia
Tryb
licytacja
Rodzaj transakcji
sprzedaż
Adres nieruchomości
Jonstona, Szamotuły, wielkopolskie
Powierzchnia
105,2 m2
Cena
138 410 zł
Numer ogłoszenia
33799317
Źródło ogłoszenia
Gazeta Wyborcza
Data publikacji
05-06-2018

Ogłaszający

Województwo
Miasto
Ulica
---

SzczegółyOBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
nr KW PO1A/00011328/4
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach Lech Siuda na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu
20 czerwca 2018 r. o godz. 9:00
w budynku Sądu Rejonowego w Szamotułach mającego siedzibę przy Al. 1 Maja 5a, 64-500 Szamotuły w sali nr 206, odbędzie się
DRUGA LICYTACJA
nieruchomości - działki nr 1771 o powierzchni 431 m2, obręb Szamotuły, ark. mapy 10, zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie szeregowej- segment skrajny, dwukondygnacyjny, podpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej. W budynku znajduje się garaż jednostanowiskowy z bramą metalową jednoczęściową. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 105,20 m2, zestawienie pomieszczeń: I kondygnacja (pokój, kuchnia, WC, korytarz, przedsionek, wiatrołap), II kondygnacja (4 pokoje, łazienka, korytarz).
Konstrukcja: ściany murowane z cegły tradycyjnej, stropy - płyta żelbetowa, dach płaski kryty papą, schody wewnętrzne - konstrukcji drewnianej, schody zewnętrzne - betonowe. Budynek posiada balkon oraz loggie.
Wykończenie obiektu: komin murowany, rynny i rury spustowe - blacha ocynkowana, tynki zewnętrzne cementowo-wapienne, budynek ocieplony styropianem, otynkowany podkładowym klejem do tynków strukturalnych, tynki wewnętrzne cementowo-wapienne, podłogi - posadzki betonowe pokryte płytą malowaną starego typu, podłogi - w kuchni oraz łazienkach płytki ceramiczne, wykończenie ścian - farba emulsyjna oraz tapety w pokojach, płytki ceramiczne w łazienkach i częściowo w kuchni, w korytarzach boazeria starego typu, w części pomieszczeń kasetony na suficie, stolarka okienna PCV, drzwi zewnętrzne - płytowe, drzwi wewnętrzne - płytowe.
Instalacje: kanalizacji sanitarnej, wodociągowa, energii elektrycznej, ciepłej wody (z wymiennika i bojlera elektrycznego), centralnego ogrzewania (z pieca węglowego).
Przedmiotowa działka położona jest na terenie oznaczonym jako tereny wielofunkcyjne o dominującym udziale zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, należącej do dłużnika: Jolanta Łysiak,
położonej: 64-500 Szamotuły, ul. Jonstona 25,
dla której Sąd Rejonowy w Szamotułach V Wydział Ksiąg Wieczystych, prowadzi księgę wieczystą o numerze KW PO1A/00011328/4.
Suma oszacowania wynosi 207 615,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 138 410,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 20 761,50 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto Bank Spółdzielczy Duszniki Centrala 36 9072 0002 2004 0402 3726 0001 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją w każdy poniedziałek od godz. 12:00 do 13:00 wolno przeglądać w kancelarii komornika operat szacunkowy biegłego sądowego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Nabywca nieruchomości jest zobowiązany do zapłaty we właściwym urzędzie skarbowym podatku od czynności cywilno prawnych w wysokości 2% od ceny zakupu.
33799317
drukuj ogłoszenie


Wiadomości Lokalne