Partnerzy serwisu:
Zmywarki o szerokości 45 cm świetnie sprawdzą się w wielu sytuacjach. Będą racjonalnym wyborem do kawalerki, niewielkiej kuchni lub aneksu, gdzie nie zmieści się większa zmywarka.

To również sprzęt, po który mogą sięgnąć single lub pary, nie muszący na co dzień zmywać wielu kompletów naczyń. W końcu, z takiej zmywarki będą zadowolone rodziny stołujące się głównie na mieście, korzystające ze zmywarki głównie rano i wieczorem.

To długa lista argumentów świadczących o tym, że zmywarka 45 cm jest sprzętem, który sprawdzi się w wielu domach. Jaki model wybrać? Przyjrzyjmy się ofercie dwóch czołowych producentów: Beko i Samsunga. Obu marek nie trzeba nikomu przedstawiać - to synonimy dopracowanych sprzętów o odpowiedniej renomie. Które z modeli tych firm będą warte uwagi? Pora dokładnie im się przyjrzeć!

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze kwestie

Niezależnie od tego, czy szukamy sprzętu o szerokości 45 cm, czy 60 cm, aspekty, które należy dokładnie rozważyć, są podobne. Oto lista czynników, które dobrze przeanalizować przed zakupem:

 • rodzaj zmywarki: do zabudowy lub wolnostojąca;
 • wymiary urządzenia;
 • ilość kompletów naczyń, które można naraz umyć;
 • klasa energetyczna sprzętu;
 • dostępne programy, w tym program szybki;
 • dodatkowa szuflada lub kosz na sztućce;
 • zabezpieczenia - np. przed zalaniem;
 • hałas generowany podczas pracy.

To wszystko kwestie, bez analizy których nie ma mowy o odpowiednim doborze sprzętu do naszych potrzeb. Wybór zmywarki uznanego producenta to gwarancja dobrej jakości komponentów, a także - interesujących technologii, które maksymalnie ułatwiają zmywanie.

Z jakim budżetem trzeba się liczyć, szukając zmywarki o szerokości 45 cm? To zależy od marki, a nawet od konkretnego modelu. Warto mieć odłożoną kwotę w wysokości ok. 2000 zł. Pozwoli to wybierać spośród wielu sprzętów cechujących się zaawansowanymi technologiami.

Polecane modele Beko i Samsung

Beko czy Samsung? Aby odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej przeanalizować modele obu firm. Większy wybór zmywarek o szerokości 45 cm znajdziemy w ofercie marki Beko. Oto sprzęty warte uwagi, wybrane spośród modeli Beko oraz Samsunga.

 • Zmywarka SAMSUNG DW50R4050BB/EO - sprzęt cieszący się bardzo dobrymi recenzjami użytkowników. To cicha, świetnie zaprojektowana zmywarka do zabudowy, do tego - w bardzo dobrej cenie. W środku zmieścimy 10 kompletów naczyń, a także łatwo umyjemy niestandardowej wielkości garnki dzięki regulacji wysokości górnego kosza. Nie musimy też czekać, aż zmywarka się zapełni po brzegi - można skorzystać z funkcji połowy załadunku. Alergicy i rodzice małych dzieci docenią funkcję dezynfekcji, a osoby żyjące w biegu - program ekspresowy.
 • Zmywarka BEKO BDIS38120Q - ten model do zabudowy konkurencyjnej firmy również może poszczycić się pozytywnymi ocenami. Jednocześnie możemy umyć aż 11 kompletów naczyń, w tym sztućce wygodnie rozmieszczone w specjalnej szufladzie. Warto zwrócić uwagę na wskaźnik świetlny na podłodze, który sygnalizuje zakończenie programu zmywania. Korzystając z tego modelu, nie musimy obawiać się zniszczenia delikatnych naczyń - chroni je specjalna technologia GlassCar
 • Zmywarka BEKO BDFS26120XQ - dla porównania, model wolnostojący od Beko. Także i tutaj zmieścimy 11 kompletów naczyń. To dobry sprzęt dla osób, którym szczególnie zależy na dezynfekcji garnków lub talerzy - pomoże w tym technologia Hygieneintense. Szukając oszczędności czasu, możemy zdecydować się na Quick&Shine, czyli 58-minutowy program, idealnie nadający się do codziennego zmywania. Wśród zaawansowanych technologii warto zwrócić na GlassShield - to system ochrony szklanych naczyń, bazujących na analizie twardości wody. Jak to wygląda w praktyce? Pomimo regularnego mycia w zmywarce, szklana zastawa może cieszyć się 20-krotnie dłuższą żywotnością.

Polecamy zmywarki 45 cm dostępne na MediaMarkt.pl!