Wielka akcja ABW w Zarządzie Melioracji. Dyrektor zatrzymany

tm
10.06.2014 13:00
A A A
Tomasz P.

Tomasz P. (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Tomasz P. i jego zastępca Andrzej K. są podejrzewani o ?nadużycia funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowych? i nieprawidłowości przy przetargach. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w związku z tą sprawą 10 osób.

O zatrzymaniu szefostwa Zachodniopomorskiego Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych poinformował "Głos Szczeciński".

Akcja ABW ma związek ze śledztwem prowadzonym (od maja 2013 r.) przez Prokuraturę Apelacyjną w Szczecinie. Wśród podejrzanych o "nadużycia funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowych" oraz "utrudnianie przetargów" są Tomasz P. (od sześciu lat dyrektor ZZMiUW) oraz jego zastępca Andrzej K. (nadzorujący inwestycje). Przesłuchania zatrzymanych planowane są na wtorek i środę. Na polecenie prokuratury zatrzymano w sumie 10 osób, w tym przedsiębiorców z Zachodniopomorskiego.

ZZMiUW podlega marszałkowi województwa. Zapytaliśmy rzeczniczkę prasową Urzędu Marszałkowskiego, ile pracowników Zarządu Melioracji zostało zatrzymanych? Czego dotyczą zarzuty?

- Marszałek nie komentuje sprawy - ucięła Gebriela Wiatr.

Po godz. 15 rzecznika przesłała krótki komunikat: Zarząd Województwa podjął działania zmierzające do zapewnienia ciągłości pracy Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, upoważniając do kierowania bieżącą działalnością jednostki wicedyrektora Stanisława Cygla. Do czasu wyjaśnienia sprawy Zarząd Województwa nie będzie komentować informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej.

Tomasz P. pełni funkcję dyrektora ZZMiUW od 6 lat. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Jak informuje "Głos", od 1 lipca miał awansować na stanowisko w ministerstwie ochrony środowiska.

Zobacz także