Za rok pojedziemy tramwajem z Jelonek na Bemowo

śmik
21.08.2010 10:00
A A A
Tramwaj bydgoskiej PESY

Tramwaj bydgoskiej PESY (Fot. www.pesa.pl)

Tramwaje Warszawskie wreszcie zbudują brakujący odcinek torów na ul. Powstańców Śląskich między Górczewską i Radiową. Właśnie ogłosiły przetarg w tej sprawie.

Będzie to niemal dwukilometrowy odcinek nowej trasy tramwajowej. Rzecznik Tramwajów Michał Powałka zapowiada, że tory na pewnym odcinku będą obsiane trawą. Przy Radiowej i przy ratuszu dzielnicy Bemowo na Górczewskiej powstaną rozjazdy w trzy strony z przystankami na zjeździe ze skrzyżowania. Ttramwaje będą zatrzymać się także przy ul. Kazubów i przy Dywizjonu 303, gdzie trasa ma się krzyżować z torami na Boernerowo. Przystanki mają być wyłożone granitem antypoślizgowym. Według zapewnień urzędników sygnalizacja ma dawać preferencje tramwajom, by nie stały zbyt długo na czerwonym świetle. Przy okazji tramwajarze zamierzają zbudować drugą jezdnię ul. Powstańców Śląskich między Trasą S8 a ul. Radiową. Obok ma powstać ścieżka rowerowa i chodnik. Przetarg został ogłoszony w formule "Projektuj i buduj". W Tramwajach Warszawskich liczą, że dokumentacja będzie gotowa wiosną i wtedy zaczną się prace budowlane, które potrwają do końca roku. Mają kosztować łącznie ok. 44 mln zł.

Michał Powałka obiecuje, że jesienią tego roku zostanie oddana po przebudowie linia tramwajowa na Boernerowo, którą trzeba było zamknąć w związku z budową trasy ekspresowej S-8 z Powązek do przyszłej autostrady A-2

Przeczytaj także: Będzie tramwaj na Gocław. A metro dopiero za 25 lat?

Zobacz także