Kolejne inwestycje w gminie Żarki - kompostowania i przebudowa dróg

InSilesia.pl
23.08.2011 , aktualizacja: 23.08.2011 16:10
A A A
W dniu 22 sierpnia podpisano umowę na budowę kompostowni osadów ściekowych przy oczyszczalni ścieków w Żarkach. Rozstrzygnięto też przetarg na przebudowę drogi dojazdowej do pól w miejscowości Przybynów - Wysoka Lelowska.

Przetarg wygrała BUDREMO - BMK Sp. z o.o. z Koszęcina. Firma lada dzień rozpocznie inwestycję. Termin zakończenia prac ustalono na 30 listopada br. W ramach zadanie zostanie zbudowana kompostowania osadów - będzie to płyta o powierzchni 250m2 obudowana wiatą o lekkiej konstrukcji. Kompostowanie osadu odbywać się będzie z dodatkiem 50% masy roślinnej w stosunku do suchej masy osadu. Kompostownia powstanie na terenie gminnej oczyszczani ścieków w Żarkach i ma na celu ograniczenie ilości odpadów w środowisku poprzez jego przetworzenie i późniejsze zagospodarowanie w rekultywacji terenów.

Koszt zadania z ceną brutto 331 109,59zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dotacja wynosi 225 250 tys. zł.

W dniu 22 sierpnia dokonano rozstrzygnięcia w ramach przetargu nieograniczonego pn. "Modernizacja - przebudowa drogi dojazdowej do pól w miejscowości Przybynów - Wysoka Lelowska". Zadanie będzie realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Remontowych "MYSZKÓW" z ceną brutto 210 127,02 zł.

- Umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w sierpniu - deklaruje burmistrz Żarek, Klemens Podlejski. - Prace rozpoczną się we wrześniu. Potrwają do połowy października. Zostanie wykonana nakładka asfaltowa.

W efekcie powstanie droga o długości 1075 metrów bieżących. Połączy Przybynów z Wysoką Lelowską. Rozpocznie się od ul. Żareckiej w Przybynowie poprowadzi przez tzw. Tarnawę aż do ul. Długiej w Wysokiej Lelowskiej. 

To jednak nie koniec inwestycji w gminie Żarki w tym roku w zakresie dróg.  W najbliższy poniedziałek (29.08) odbędzie się otwarcie ofert złożonych w przetargu na przebudowę ul. Olszowej i ul. Chopina w Żarkach.  Obydwie ulice znajdują się na osiedlu Olesiów.?

źródło: UMiG Żarki

Ogłoszenia różne