Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Turecka inflacja - skutki pewnego eksperymentu prezydenta Erdogana

inflacja

Prezydent Turcji żąda od szefów banku centralnego, by realizowali dwa sprzeczne cele: obniżali stopy procentowe i stabilizowali lirę. Uważa wysokie stopy za "matkę i ojca wszelkiego zła". Twierdzi, że są przyczyną inflacji, a ich obniżenie ustabilizuje ceny i wzmocni wzrost.

Prawo wyboru komornika sądowego

komornik

Wierzyciel, dokonując wyboru komornika, składa wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji pisemne oświadczenie, że korzysta z prawa wyboru komornika.

Państwo sięgnie jeszcze głębiej do kieszeni przedsiębiorców. Będą wyższe składki ZUS

podwyżki

Z wysokiego "c" zaczyna urzędowanie powołana w ubiegłym miesiącu minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Zamierza podnieść składki dla mikroprzedsiębiorców aż o ponad 187 zł miesięcznie. Eksperci nie kryją zaskoczenia. Takiej podwyżki jeszcze nie było.

Fatalne dane ze sklepów. W kwietniu było drożej o 21,8 proc. Szczyt przed nami. Kiedy?

podwyżki

Olej jest droższy o 54,9 proc. niż w kwietniu 2021 r. Masło aż o 51,2 proc. Drób zdrożał o 45 proc. Ale w górę idzie właściwie wszystko: pieczywo, jedzenie dla psów i kotów czy chemia gospodarcza. Prawdziwy szok jednak nastąpi, gdy rząd zdejmie tarcze antyinflacyjne.

Morawiecki kusi Polaków nowymi obligacjami. Ale i tak nie wynagrodzą szalejącej drożyzny

inflacja

Przez rekordową inflację oszczędności Polaków mocno tracą na wartości. Banki nieśmiało zaczynają podnosić oprocentowanie, ale to wciąż za mało, żeby zrekompensować straty. Do gry wchodzi rząd.

"Czarny chleb" bez czarnej kawy sposobem na życie

Na początku w domowym piekarniku upiekł sto chlebów, dla znajomych. Piekł trzy dni. Teraz ma dwie piekarnie, młyn i z pięcioma pracownikami miesięcznie robi ponad siedem tysięcy bochenków. Jacek Polewski - piekarz z poznańskiej piekarni "Czarny chleb" mówi, że ma pracę, którą lubi, a pieniądze są tego skutkiem ubocznym.

Spór z pracodawcą. Kiedy możemy iść do sądu pracy

mój biznes

Nie jesteś w stanie polubownie rozstrzygnąć sporu z pracodawcą? Możesz dochodzić swoich praw w sądzie pracy.

Poland Business Run. O co właściwie (się) tu biega

biznes

Firma wystawia drużynę złożoną z pięciu biegaczy, każdy ma do przebiegnięcia 4 km. Można rywalizować "w realu", podczas zawodów w Krakowie, albo wirtualnie, samemu opracowując etrasę. Poland Business Run to impreza inna niż wszystkie.

Ile kredytobiorcy zarobią na propozycjach Morawieckiego? Można zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

WIBOR

Rząd chce ulżyć kredytobiorcom hipotecznym: dzięki ustawowym wakacjom kredytowym będą mogli przesunąć spłatę ośmiu rat. Ale to może być nie tylko chwilowa ulga w domowym budżecie. Niektórzy kredytobiorcy mogą zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Domarecki: Firmy będą musiały walczyć o przetrwanie. Wstrzymują inwestycje, będą zwalniać pracowników

inwestycje

Wcześniej czy później będzie musiało przyjść takie samo lekarstwo jak zawsze, czyli spowolnienie gospodarcze. Czy będziemy je nazywać recesją, czy nie, tego nie jestem w stanie stwierdzić, ale ten poziom cen jest trudny do wytrzymania dla zwykłych obywateli - mówi Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena, która jest jednym z największych w Polsce sprzedawców chemii budowlanej.