Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Blachy dachowe droższe o 100 proc. Jest szansa na spadek cen?

materiały budowlane

Ceny blachy dachowej drastycznie urosły w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie widać niewielkie spadki, ale wszystko wskazuje na to, że mogą nie trwać zbyt długo. To jeden z tych materiałów budowlanych, którego produkcja jest bardzo energochłonna.

Po ataku na Nord Stream. Nadchodzi wojna o podmorską infrastrukturę

Rosja

Wybuchy, które zmieniły w rzeszoto bałtyckie rurociągi Nord Stream między Rosją a Niemcami, mogą być pierwszą salwą w nowego rodzaju wojnie przeciw podmorskim kablom i rurociągom.

Przedsiębiorstwa, aby nie zwalniać, wprowadzają czterodniowy tydzień pracy

recesja

Firmy już szykują się na recesję. - Czeka nas gigantyczny kryzys - wieszczy jeden z najbogatszych Polaków, Rafał Brzoska.

Kolej i fotowoltaika - czy to partnerstwo jest skazane na sukces?

fotowoltaika

Ścisła współpraca branży fotowoltaicznej z koleją, która doprowadzi do ograniczania kosztów zużycia energii, wydaje się być kwestią czasu. Wygrają ci, którzy najszybciej zajmą tę rynkową niszę.

Jest sposób, aby aż trzykrotnie podwyższyć odsetki z lokaty

inflacja

Jarosław Kaczyński apeluje o wyższe odsetki na lokatach. Czy banki go posłuchają? Zamiast czekać, można w prosty sposób podwyższyć sobie oprocentowanie lokaty nawet o kilkanaście punktów procentowych. Jak? Radzi Anna Popiołek-Sudak.

Pasja i biznes. Jak w Polsce tkać, żeby rzemieślnikowi się opłacało

rzemiosło

Monika Splotka tka na ramie i robi to w tradycyjnym stylu: - Narzucam osnowę starą metodą i tkam techniką kilimową-gobelinową, czyli ręcznie, głównie z wełny. Podobnie wykonywano np. arrasy wawelskie, przy czym przy jednym takim arrasie pracowało kilka tkaczek - opowiada.

Własny biznes. Warszawski barber pod tęczowym neonem

barber

Założyli tęczowy barbershop, aby dziewczyny, które chcą się obciąć "na chłopaka" nie musiały wysłuchiwać u osiedlowego fryzjera: "Ja ci takich włosów nie zrobię". Barber dla LGBT+ to biznes jak każdy inny. Ale w tym przypadku inność znaczy różnorodność.

Nie sprzedam ani nie wynajmę. Prawie 2 mln mieszkań w Polsce stoi pustych

wynajem

Ze wstępnych danych Narodowego Spisu Powszechnego wynika, że ponad 1,8 mln mieszkań jest w Polsce niezamieszkanych. Przyczyny tego są różne: od zdarzeń losowych przez emigrację czy strach przed nieuczciwymi lokatorami. Są osoby, które mają po 10 nieruchomości i nie zamierzają nic z nimi robić.

Kryzys, inflacja i kredyt hipoteczny. Jak w ciężkich czasach udźwignąć ultrawysoką ratę?

inflacja

W takiej sytuacji są teraz tysiące kredytobiorców. Po kolejnych podwyżkach stóp procentowych płacą dwukrotnie wyższą ratę niż jeszcze rok temu. I co teraz? Jak nie zbiednieć, spłacając kredyt hipoteczny na mieszkanie? Sprawdzamy, co można zrobić, żeby zmniejszyć raty.

Szef Wedla: Recesja w Polsce nawet przez dwa lata. Inflacja - 20 proc.

Wedel

"Nawet jeśli wzrost kosztów prądu nie będzie dziesięciokrotny, tylko pięcio- czy sześciokrotny, to jest to ekstremalne uderzenie, które z pewnością odczuje każda branża. Mówimy o kosztach rzędu dziesiątków milionów złotych rocznie w przypadku jednej fabryki żywności - mówi dla Wyborcza.biz szef Wedla.