Partnerzy serwisu:

Lista artykułów

Kraj, gdzie jedzenie stało się luksusem. Inflacja w Turcji zbliżyła się do 80 proc. I nie osiągnęła jeszcze szczytu

drożyzna

W lipcu inflacja w Turcji wyniosła 79,6 proc. - podał Turecki Instytut Statystyczny. To najwięcej od września 1998 roku. Mimo to tureckie władze nie zmieniają kursu. Teraz uważają, że z kłopotów ich gospodarkę wyciągnie eksport.

Niemieckie, kilkunastoletnie, z silnikiem benzynowym. Takie samochody kupują Polacy

auta używane

Rynek aut z drugiej ręki nie rozpieszcza w ostatnim czasie kupujących. Gdy jedni kierowcy poszukują używanego samochodu, bo nie stać ich na nowy z salonu, drudzy odkładają w czasie decyzję o sprzedaży pojazdu.

Odwołanie od przetargu - dlaczego większość odwołań jest oddalana?

odwołanie

Praktyką panującą wśród wykonawców ubiegających się o uzyskanie zamówienia publicznego, jest wnoszenie odwołań dla poprawy własnej pozycji konkurencyjnej, a nie dla udokumentowania błędnego przygotowania postępowania przez zamawiającego. Dlaczego większość z nich jest oddalana?

Wykonawca zastosował inne metody zaokrąglenia miar, niż sugerował zamawiający - jak ocenić ofertę?

pzp

Bez dostępu do materiałów źródłowych (m.in. postanowień SWZ, przedmiarów, treści oferty, kosztorysu) trudno przesądzić rozwiązanie w tym zakresie.

Polscy programiści chcą zarabiać w dolarach i euro. To tarcza antykryzysowa

zarobki

Inflacja uderza nawet w najlepiej zarabiających. Programiści chcą nie tylko podwyżek, ale także wypłat w walutach obcych. Przy słabnącej złotówce jest to lepszy benefit niż owocowe czwartki.

Airbnb korzysta z wysokich cen. "Najmocniejszy sezon turystyczny jak dotychczas"

turystyka

Amerykańska platforma internetowa łącząca osoby poszukujące noclegu i właścicieli prywatnych kwater przewiduje solidny utarg w lecie. Spółka odbudowuje się po pandemii, a inflacji się nie obawia.

Zmowa przetargowa - kogo wyklucza z przetargu?

zamawiający

Wykluczeniu z postępowania przetargowego podlega każdy uczestnik tzw. zmowy przetargowej, biorący udział w postępowaniu, a nie tylko ten, który może uzyskać zamówienie lub nieuczciwie doprowadzić do ograniczenia konkurencji.

Kupujących jak na lekarstwo. Biura nieruchomości przerzucają się na najem

ceny nieruchomości

Z problemem mniejszego popytu mierzą się nie tylko deweloperzy, ale również biura nieruchomości. Przyczółkiem dla nich staje się rynek najmu, na którym ruch jest coraz większy.

Sposób na ominięcie prawa? Biedronka ma być... klubem czytelniczym albo placówką medyczną

niedziela handlowa

Nie ustają walki handlowców z zakazem handlu w niedzielę. Po Żabce za kruczki handlowe wzięła się teraz Biedronka. Tak przynajmniej twierdzą jej pracownicy w nieoficjalnych rozmowach. Ich informacje potwierdzają związkowcy, ale sama firma sprawy nie komentuje.

Czy polską gospodarkę uratują magazyny energii?

magazyny energii

Rosnące ceny energii elektrycznej, rozwój energetyki odnawialnej oraz przeciążony i niezmodernizowany system elektroenergetyczny sprawiają, że nadchodzące lata powinny zaowocować intensywnym rozwojem rynku technologii magazynowania energii.