Pas startowy do remontu jeszcze w tym roku

ka
14.01.2012 , aktualizacja: 25.02.2013 14:30
A A A
Port lotniczy ogłosił przetarg na modernizację pasa startowego. Będzie wyremontowany jeszcze w tym roku.
Trwa poszukiwanie wykonawcy, który najpierw wykona projekt, a potem przeprowadzi prace. Remont jest konieczny, bez niego w niedługim czasie trzeba byłoby zamknąć lotnisko.

Przetarg jest podzielony na trzy części. Pierwsza dotyczy przebudowy pasa i dróg kołowania wraz z budową nowego odwodnienia i oświetlenia. W tym etapie port chce zamówić projekt i roboty. Dwie kolejne części przetargu zawierają zamówienie na wykonanie projektu m.in. przebudowy pozostałej części dróg kołowania czy budowy nowej płyty postojowej.

- Remont w ramach etapu pierwszego odbędzie się w tym roku - zapowiada Joanna Sowińska, rzecznik prasowy lotniska. - Natomiast pozostałą część planujemy wykonać w przyszłym roku.

Prace na pasie rozpoczną się jesienią, po zakończeniu sezonu turystycznego, bo podczas remontu trzeba będzie zamknąć lotnisko. Port zapewnia, że przerwa w ruchu lotniczym nie potrwa dłużej niż kilkanaście dni.

- Nie możemy sobie pozwolić na długie zamknięcie lotniska. Jednak dokładne terminy podane będą dopiero, gdy wyłoniony zostanie wykonawca i będziemy znali już dokładny harmonogram zaplanowanych robót - wyjaśnia Sowińska.

Remont infrastruktury to niejedyna zaplanowana inwestycja na ten rok. W planach jest także przebudowa terminalu, w efekcie której powstanie nowa, trzecia już hala odlotów.

Ogłoszenia różne