Będą nowoczesne światła na kilku skrzyżowaniach

msz
04.03.2010 , aktualizacja: 04.03.2010 14:28
A A A
W czterech rejonach w Warszawie zostanie wyremontowana sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na opracowanie projektów wykonawczo-budowlanych.
Wyremontowane zostaną światła na skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego z Nałęczowską, Limanowskiego, Sikorskiego i Idzikowskiego oraz na placu Gabriela Narutowicza, skrzyżowaniach Popiełuszki ze Słowackiego i Wysockiego z Bartniczą. Wszystkie będą wyposażone w nowoczesny system akomodacyjny. Ostatnio kilka razy doszło do awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego, co za każdym razem powodowało ogromne korki.

- Sygnalizacja świetlna w tych miejscach jest stara, pochodzi z lat 70. W Warszawie remontujemy światła sukcesywnie, zaczynamy właśnie od tych najstarszych - powiedziała Urszula Nelken, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. Według niej do awarii dochodzi dlatego, że okablowanie sygnalizatorów jest przestarzałe. Innym powodem może być też wilgoć, która szczególnie w czasie roztopów daje się we znaki sygnalizacji świetlnej.

Termin składania ofert w przetargu upływa 9 marca. - Mamy nadzieję, że na przełomie marca i kwietnia podpiszemy umowy na opracowanie projektów i może jeszcze w tym roku uda się podpisać umowę z wykonawcą remontów - dodała Nelken.

Remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z Sobieskiego będzie związany też z modernizacją drogi rowerowej. Sygnalizacja będzie dostosowana do ruchu rowerowego - obok sygnalizatorów dla pieszych pojawią się też sygnalizatory dla rowerzystów.

Rzeczniczka ZDM-u poinformowała, że remontu wymaga również stara sygnalizacja świetlna na rondzie ONZ, ale prace przy niej zostaną rozpoczęte dopiero wtedy, kiedy zacznie się budowa drugiej linii metra, a ulica Świętokrzyska i tak zostanie wtedy rozkopana.

Przeczytaj także: Struzik się pospieszył: umowa na 20 pociągów nieważna?Zobacz także
Ogłoszenia różne