ZTM zbada, co na Targówku i Białołęce myślą o komunikacji

ZTM
22.10.2010 , aktualizacja: 22.10.2010 13:02
A A A
Jak podróżują po Warszawie mieszkańcy Białołęki i Targówka? Co myślą o komunikacji? Odpowiedzi na te i inne pytania chce poznać Zarząd Transportu Miejskiego, który ogłosił przetarg na wybór firmy, która przeprowadzi badania ankietowe na terenie tych dwóch dzielnic.
Analiza tych badań pozwoli na poznanie preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Białołęki i Targówka. ZTM chce wiedzieć w jaki sposób podróżują oni po Warszawie. Jakie środki transportu wybierają? Ile razy się przesiadają? Ale ważne także będzie to, co myślą o komunikacji.

Obie dzielnice znajdują się (Białołęka) lub znajdą (Targówek) w strefie oddziaływania najważniejszych miejskich inwestycji komunikacyjnych. Na terenie Białołęki zostały już wprowadzone zmiany związane z budową mostu Północnego. Niebawem rozpocznie się budowa linii tramwajowej wzdłuż ul. Światowida. Zaś Targówek znajdzie się w bezpośredniej strefie oddziaływania związanej z budową stacji metra przy Dworcu Wileńskim.

Dane zebrane w trakcie tych badań posłużą m.in. do lepszego planowania i przygotowania zmian komunikacyjnych.

Wybrana w przetargu firma, będzie musiała, w każdej z tych dzielnic, przeprowadzić badania ankietowe na reprezentatywnej grupie 400 osób. Badania będą prowadzone bezpośrednio w domach respondentów. Każda osoba biorąca udział w badaniu będzie musiała odpowiedzieć na ok. 45 pytań.

Otwarcie ofert odbędzie się 27 października. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie cena. Badania zostaną wykonane do 25 listopada br.

Białołęka

Zobacz także
Ogłoszenia różne