Wcześniej termin składania ofert wyznaczono na 16 stycznia. Początkowo o budowę spalarni w Krakowie ubiegało się trzynastu wykonawców. Na krótkiej liście wykonawców inwestycji, ogłoszonej pod koniec września ubiegłego roku, znalazło się pięć podmiotów.
Wśród nich znalazły się: konsorcjum PBG z PBG Energia, Control Process i francuskim CNIM; konsorcjum Budimeksu z Keppel Seghers (Belgia) i Cespa (Hiszpania); konsorcjum Polimeksu-Mostostalu z Instalem Kraków i niemiecką spółką Fisia Babcock oraz samodzielnie Mostostal Warszawa i Posco Engineering & Construction (Korea Południowa).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" zawiadamia, że odbędzie się przetarg na remont balkonów wraz z wymianą balustrad w budynku mieszkalnym
Ogłoszenie premium 4 dni do końca13.05.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "URSUS" ogłasza przetarg nieograniczony na remont elewacji budynków mieszkalnych wraz z remontem balkonów
Ogłoszenie premium 3 dni do końca12.05.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Nie zakwalifikowały się natomiast m.in. konsorcja pod przewodnictwem Hochtief Polska, Rafako, Warbudu, Pol-Aquy, Bilfinger Berger Budownictwo i włoskiego Astaldi.
Inwestycja przewiduje powstanie spalarni w Nowej Hucie do 2014 r. Jej wartość wyniesie ok. 645 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 60 proc. Planowana moc przerobowa zakładu to 220 tys. ton odpadów rocznie. Przy okazji spalania odpadów wytwarzana będzie energia elektryczna i ciepło dla miejskiej sieci ciepłowniczej.
W Krakowie obecnie jest wytwarzanych ok. 321 tys. ton odpadów rocznie, a według prognoz w 2020 r. będzie to już ok. 340 tys. ton. Obecnie 86 proc. odpadów trafia na składowiska.
Tomasz Elżbieciak