Wcześniej termin składania ofert wyznaczono na 16 stycznia. Początkowo o budowę spalarni w Krakowie ubiegało się trzynastu wykonawców. Na krótkiej liście wykonawców inwestycji, ogłoszonej pod koniec września ubiegłego roku, znalazło się pięć podmiotów.
Wśród nich znalazły się: konsorcjum PBG z PBG Energia, Control Process i francuskim CNIM; konsorcjum Budimeksu z Keppel Seghers (Belgia) i Cespa (Hiszpania); konsorcjum Polimeksu-Mostostalu z Instalem Kraków i niemiecką spółką Fisia Babcock oraz samodzielnie Mostostal Warszawa i Posco Engineering & Construction (Korea Południowa).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" ogłasza przetarg nieograniczony na: zakup i dostawę 41 komputerów z systemem operacyjnym
Ogłoszenie premium 20 dni do końca29.07.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłasza przetarg nieograniczony na remont chodników i dojść do klatek znajdujących się na terenie osiedli SSM
Ogłoszenie premium 12 dni do końca21.07.2025
SZCZECIN, Zachodniopomorskie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Nie zakwalifikowały się natomiast m.in. konsorcja pod przewodnictwem Hochtief Polska, Rafako, Warbudu, Pol-Aquy, Bilfinger Berger Budownictwo i włoskiego Astaldi.
Inwestycja przewiduje powstanie spalarni w Nowej Hucie do 2014 r. Jej wartość wyniesie ok. 645 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 60 proc. Planowana moc przerobowa zakładu to 220 tys. ton odpadów rocznie. Przy okazji spalania odpadów wytwarzana będzie energia elektryczna i ciepło dla miejskiej sieci ciepłowniczej.
W Krakowie obecnie jest wytwarzanych ok. 321 tys. ton odpadów rocznie, a według prognoz w 2020 r. będzie to już ok. 340 tys. ton. Obecnie 86 proc. odpadów trafia na składowiska.
Tomasz Elżbieciak