Partnerzy serwisu:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wstrzymał się z planowanym wcześniej przetargiem na przygotowanie aplikacji z listą leków refundowanych na telefony komórkowe.

Jak informuje Magdalena Kociołek z biura prasowego marszałka województwa śląskiego, założeniem było udostępnienie lekarzom, pacjentom i wszystkim chętnym darmowej aplikacji do ściągnięcia z wykazem leków refundowanych i związanymi z nimi informacjami. Zaplanowano już wszczęcie procedury przetargowej.

- Okazało się jednak, że w internecie pojawiły się takie aplikacje do darmowego ściągnięcia, m.in. na Androida oraz iPhona. W tej sytuacji wydawanie publicznych pieniędzy na przygotowanie czegoś, co jest już dostępne, byłoby niegospodarnością - mówi Magdalena Kociołek.

Wskazuje, że obecnie urząd marszałkowski przygląda się tym aplikacjom - na ile są funkcjonalne i czy wyczerpują potrzeby odbiorców.

- Będziemy obserwować rynek oraz pojawiające się programy i warunki, na jakich będą udostępniane. Być może jest coś, co będziemy mogli zrobić, aby ułatwić potencjalnym użytkownikom korzystanie z nich. Niebawem zapadnie decyzja o ostatecznym wycofaniu się z pomysłu, odroczeniu go lub podjęciu ewentualnych działań - informuje Magdalena Kociołek.