Partnerzy serwisu:
Twoja osiedlowa droga wymaga doraźnego remontu? Miasto czeka na opinie mieszkańców, sprawdza też stan nawierzchni na 280 km miejskich arterii. Ogłosi również przetarg na wykonanie nawierzchni na os. Kolorowym.

W tym roku zima była dla Zielonej Góry wyjątkowo łaskawa. Mimo to stan nawierzchni na niektórych miejskich drogach woła o pomstę do nieba. Drogowcy jednak nie próżnują. Słynny żuk, z którego wysypuje się gromadka robotników i kładzie gorące bitumiczne nakładki krąży po mieście.

- Łatamy dziury na bieżąco. Czekamy na uwagi mieszkańców oraz inwentaryzujemy stan 280 km miejskich dróg. Później zadecydujemy, które jeszcze potrzebują nowych nakładek bitumicznych - wyjaśnia Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami.

W tym tygodniu zostanie wykonana inwentaryzacja dróg przy os. Kolorowym. Jeszcze pod koniec miesiąca miasto ogłosi przetarg na wykonanie drogi asfaltowej.

Tymczasem do magistratu już spływają pierwsze oferty dotyczące kontynuacji remontu przy ul. Jędrzychowskiej. Po tym, jak miasto jeszcze w ubiegłym roku pożegnało się z firmą San-Bud, zostanie wyłoniony nowy wykonawca. Remont ul. Jędrzychowskiej był największą drogową inwestycją ubiegłego roku.

Które zielonogórskie drogi wyglądają jak ser szwajcarski? Gdzie przydałby się remont? Może na waszej ulicy, a może na jednej z głównych miejskich arterii? Piszcie swoje uwagi w komentarzach lub na maila: listy@zielona.agora.pl. Przekażemy je urzędnikom.