Partnerzy serwisu:
- Amerykańska firma Guidewire zwyciężyła w przetargu na dostarczenie produktowego systemu informatycznego dla PZU - poinformował w piątek członek ubezpieczyciela Rafał Grodzicki.

Firma z USA pokonała izraelską spółkę z grupy Asseco Poland. Początkowo w przetargu było sześć firm. Pozostało pięć i z tej piątki wybrano dwie. - Jednogłośnie firma Guidewire zwyciężyła w tym przetargu - powiedział na konferencji prasowej Grodzicki.

Guidewire to wyspecjalizowany dostawca rozwiązań informatycznych dla ubezpieczycieli majątkowych.

Grupa PZU nie podaje wartości umowy. - Nie możemy ujawniać wartości kontraktu. Koszt obsługi i wdrożenia systemu przez pięć lat to poniżej jednego miliarda złotych - powiedział prezes PZU Andrzej Klesyk. Dodał, że wdrażanie nowego systemu nie uderzy w wyniki największego polskiego ubezpieczyciela.

Choć amerykańska firma pokonała izraelską spółkę z grupy Asseco, PZU deklaruje, że Asseco jest nadal ważnym partnerem. - To, że Asseco było w ostatniej turze, bardzo dobrze świadczy o Asseco, bo pokonało światowych konkurentów. Niestety, tak jak w Euro 2012 ktoś musiał odpaść - powiedział Klesyk. - Asseco było, jest i będzie naszym ważnym partnerem. Ten wybór nie oznacza, że nie będziemy współpracować z Asseco na innych ważnych obszarach.

Nowy system ma dać lepszą obsługę klientów i usprawnienie operacji dokonywanych przez PZU.

Zgodnie z planem jego pilotaż będzie przeprowadzony w pierwszej połowie 2013 roku, a potem nastąpi stopniowa migracja klientów i polis do nowego systemu do 2015 roku - poinformowało PZU.

- Koszt utrzymania nowego systemu wobec kosztów utrzymania systemu bieżącego będzie o 20 procent mniejszy - powiedział Klesyk.

System informatyczny to kolejny etap wdrażania nowej strategii PZU 2.0.

O godzinie 10.17 kurs Asseco zniżkował o 1,6 procent, podczas gdy WIG20 rósł o 1 proc.

We wdrożeniu firma Guidewire będzie wspierana przez lokalnych partnerów: Sollers Consulting oraz Ernst&Young. Rolą Sollers Consulting będzie wsparcie Guidewire w dostosowaniu systemu do potrzeb PZU.

  • Prezes PZU: do 7 mld złotych na przejęcia w ciągu trzech lat

    Finanse i podatki
    gaw
    PZU planuje wydać w latach 2012-2014 do 7 mld złotych na przejęcia. - Chcemy kupować spółki w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, zajmujące się tylko ubezpieczeniami - poinformował prezes PZU SA Andrzej Klesyk w rozmowie z serwisem biznes.pl