Partnerzy serwisu:
W grudniu samorząd województwa rozstrzygnął przetarg na zakup nowej limuzyny. Wątpliwości budzą jednak szczegóły specyfikacji.

Najtańsza oferta na limuzynę dla urzędników opiewała na 124 tys. zł. Wymagań było dużo i były one bardzo szczegółowe. Ostatecznie jedynie przedstawiciele Skody przedstawili swoją ofertę. Najtańsza okazała się ta z Ełku - 124 tys. zł. W wymaganiach znalazła się niespotykana raczej w innych modelach podwójnie otwierana klapa bagażnika tylnego.

Tymczasem wymagania przetargowe nie powinny sugerować zakupu konkretnej marki. - Przyjrzymy się temu zamówieniu przy okazji rutynowej kontroli w urzędzie, którą przeprowadzimy na początku roku 2013 - mówi Andrzej Zyśk z olsztyńskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli.

Robert Szewczyk z gabinetu marszałka: - Jesteśmy bardzo często poddawani przez różne instytucje kontrolom, obejmują one także zamówienia publiczne. Dlatego jestem spokojny o to, że przetarg został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zakup był potrzebny, bo niedawno musieliśmy wycofać dwa samochody o przebiegu kilkuset tysięcy kilometrów.

Zainteresowanym podajemy (niepełną) listę wymagań zawartą w specyfikacji przetargowej: skórzana ekologiczna tapicerka, fabryczne radio z odtwarzaczem CD, Biksenowe reflektory przednie, spryskiwacze reflektorów przednich, przednie światła przeciwmgłowe, podgrzewane dysze spryskiwaczy szyby przedniej, asymetrycznie dzielona kanapa tylna, rolety przeciwsłoneczne bocznych szyb z tyłu i szyby tylnej i dwa gniazda 12V w konsoli środkowej i gniazdo 12V w komorze bagażnika, zdalnie sterowany zamek centralny, zderzaki w kolorze nadwozia, czujniki parkowania z przodu i tyłu, urządzenie umożliwiające automatyczne (bez konieczności wykonywania manewrów kierownicą) parkowanie pojazdu, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, tempomat, czujnik deszczu, elektryczne sterowane szyby z przodu i z tyłu z systemem zabezpieczającym przed przytrzaśnięciem, elektrycznie sterowane, podgrzewane, składane lusterka boczne z funkcją pamięci, automatycznie ściemniające się lusterko wewnętrzne, elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień, elektrycznie sterowany fotel pasażera, fotele przednie z regulacją wysokości, podgrzewane fotele przednie i zewnętrzne miejsca tylnej kanapy, skórzana kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia i komputera pokładowego, podwójnie otwierana klapa bagażnika tylnego (typu Sedan i Liftback), oświetlenie wnętrza pojazdu - 2 lampki z przodu, 2 lampki do czytania z tyłu, zestaw siatek w bagażniku.