Partnerzy serwisu:
Hotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE konsekwentnie wdraża w życie strategię polegającą na skupieniu się na działalności związanej z wypoczynkiem, rehabilitacją i SPA. Dlatego też zaprasza inwestorów do udziału w przetargu, w którym oferuje na sprzedaż dwa swoje ośrodki, nie mieszczące się w profilu firmy. ...

Hotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE konsekwentnie wdraża w życie strategię polegającą na skupieniu się na działalności związanej z wypoczynkiem, rehabilitacją i SPA. Dlatego też zaprasza inwestorów do udziału w przetargu, w którym oferuje na sprzedaż dwa swoje ośrodki, nie mieszczące się w profilu firmy.

Chodzi o kompleks wypoczynkowy ?Sława? znajdujący się w Lubiatowie nad Jeziorem Sławskim (woj. lubuskie) oraz dom wypoczynkowy ?Górnicza Strzecha? w Szklarskiej Porębie. Pierwszy z nich dysponuje 250 miejscami noclegowymi (w tym 150 miejscami w budynku hotelowym oraz 100 miejscami w domkach letniskowych). Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kort tenisowy oraz sauna. Natomiast położony w pobliżu Wodospadu Kamieńczyka pensjonat ?Górnicza Strzecha? może przyjąć prawie stu gości. Do dyspozycji gości jest sauna, stylowa jadalnia oraz kawiarnia. 

- Nasza oferta ma charakter orientacyjny, chcemy zbadać, jak wygląda zainteresowanie tymi obiektami i czy znajdą się poważni inwestorzy - mówi Tadeusz Kania , wiceprezes INTERFERII ds. inwestycji. ? Zdecydowaliśmy się wystawić na sprzedaż akurat te dwa ośrodki, ponieważ są to obiekty głównie kolonijne, przeznaczone do wypoczynku dzieci i młodzieży.

Spółka koncentruje się przede wszystkim na działalności związanej z usługami zdrowotnymi (rehabilitacją i SPA), a także na zapewnieniu całorocznego wypoczynku w swoich ośrodkach. Natomiast ?Sława? i ?Górnicza Strzecha? mają charakter obiektów sezonowych, goszczących w głównej mierze grupy kolonijne, nie pasujących do profilu spółki. Dlatego też INTERFERIE zdecydowały się ? zgodnie ze strategią przedstawioną inwestorom ? zrezygnować z nich i wyłączyć oba ośrodki ze swojego portfela.   

INTERFERIE chcą również rozbudowywać bazę hotelarską, którą uzupełniać będzie infrastruktura zabiegowa i pielęgnacyjna. Obecnie spółka dysponuje łącznie 11 obiektami zlokalizowanymi przede wszystkim na Pomorzu Zachodnim oraz w Sudetach ? to w sumie 1115 pokoi, co daje jej piątą pozycję na krajowym rynku turystycznym. Po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego INTERFERIE planują w 2010 roku dysponować ponad 1500 pokojami i stale rozszerzać ofertę dodatkowych usług rehabilitacyjnych i SPA.  

Cena wywoławcza każdego z obu oferowanych obiektów wynosi dwa miliony złotych brutto. Chętni zainteresowani udziałem w przetargu mogą przesyłać pisemne oferty do 15 listopada.