Partnerzy serwisu:
Cena tej, którą magistrat sprzedał wczoraj na przetargu, prawie trzykrotnie przewyższyła wywoławczą. Nowych właścicieli na licytacji znalazły również dwie inne nieruchomości

Zabytkowy budynek z rudej cegły przy skrzyżowaniu ul. Wólczańskiej z al. Mickiewicza to trzypiętrowa fabryka wzniesiona pod koniec XIX wieku. Nowy właściciel będzie musiał ją wyremontować, bo nie jest w dobrym stanie. Na jednym z pięter ze stropu zostały jedynie drewniane belki, na których poukładano deski. W wielu miejscach są jeszcze śmieci po poprzednich użytkownikach i pozostałości po urządzeniach sanitarnych. Ze ścian odpada tynk i farba.

Do przetargu stanęło 11 chętnych. Licytacja rozpoczęła się od 1.800 tys. zł, bo właśnie na tyle ustalono cenę wywoławczą za wiekową fabrykę. Po kilkunastu minutach przebijania, cenę sprzedaży na 4.900 tys. zł ustaliła firma Tekum. Ta sama, która zaadaptowała na centrum biurowe dawną fabrykę koronek i tasiemek Rudolfa Kellera przy ul. Gdańskiej 47.

Sławomir Antos, wicedyrektor wydziału gospodarowania majątkiem w magistracie:. - Niezmienione powinny zostać wielkość i kształt okien, drewniana stolarka, nieotynkowane elewacje i ceglane detale.

Licytacja fabryki była ostatnią na wczorajszym przetargu. Wcześniej gmina sprzedała nieruchomości przy ul. Wareckiej 35 oraz ul. Szczecińskiej 48 i 50. Do walki o pierwszą z nich zgłosiło się ośmiu chętnych, ale cenę przebijała tylko dwójka - firmy Amcor Rentsch i Studio 110. Wygrała ta pierwsza, która ma swoją fabrykę na sąsiedniej działce. Za nieruchomość przy ul. Wareckiej o powierzchni 1458 mkw. zapłaci gminie 689 tys. zł.

Do drugiej licytacji o rolne działki przy ul. Szczecińskiej stanęło trzech zainteresowanych. Najwięcej za nieruchomość zaoferowała firma Plus Dachy Sp. z o.o. - 420 tys. zł.

Wyniki przetargu