Partnerzy serwisu:
Po raz kolejny Agencji Mienia Wojskowego nie udało się sprzedać Cytadeli w Modlinie. Wynik przetargu ogłoszonego w październiku jest negatywny.

Nikt nie zgłosił się do licytacji Cytadeli

- W przewidzianym czasie nikt nie wpłacił wadium w wysokości 40 mln zł - ogłosił wczoraj przewodniczący komisji przetargowej Paweł Głodowski. Cena wywoławcza za obiekt wraz z działką o powierzchni 55 ha miała wynieść ćwierć miliarda złotych.

Cytadelę w Modlinie tworzy m.in. długi na ponad dwa kilometry gmach koszar obronnych wzniesionych przez Rosjan po upadku powstania listopadowego.

Dr Eryk Kosiński, prezes Agencji Mienia Wojskowego, nie traci nadziei. - W pierwszym kwartale przyszłego roku ogłosimy ponowny przetarg - mówi. Na pytanie, czy cena wyjściowa zostanie obniżona, mówi, ze ustawodawca dopuszcza obniżenie jej nawet o 50 procent. - Na razie jednak tego nie przewidujemy - zaznacza.

Wycena obiektu przygotowana została przez biegłych rzeczoznawców. - Operat zamknięty został 15 maja 2008 r., jeszcze przed kryzysem finansowym. Być może dziś cena byłaby niższa - mówi Głodowski.

  • Ćwierć miliarda za Twierdzę Modlin

    Artykuły
    Michał Wojtczuk
    220 mln zł - to cena wywoławcza w przetargu na XIX-wieczną cytadelę w Modlinie, który wczoraj ogłosiła Agencja Mienia Wojskowego. Czy znajdzie się chętny, by wyłożyć tak ogromne pieniądze?