Partnerzy serwisu:
Sześć firm zakwalifikowało się do drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Poinformowało biuro prasowe Narodowego Centrum Sportu Jeszcze w tym tygodniu konsorcja otrzymają dokumentację przetargową. Na złożenie ostatecznej oferty firmy będą miały 40 dni.

Rozpoczęcie budowy drugiego etapu, czyli budowę samego stadionu, zaplanowano na maj tego roku. Zgodnie z harmonogramem budowa powinna się zakończyć w czerwcu 2011 roku.

W tej chwili na placu budowy trwa palowanie wykonywane przez firmę POL-AQUA SA. Według informacji NCS, prace wyprzedzają o ponad 20 procent czas przewidziany w harmonogramie. Dlatego zarząd spółki rozważa możliwość rozszerzenia zakresu prac dla obecnego wykonawcy, tak by zrealizował pewną część zadań II etapu.

Szacowana wartość prac to około 5 procent kontraktu wartego 125,4 miliona złotych. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie powołana w tym celu komisja przetargowa, po przeanalizowaniu aspektów prawnych i technicznych.

  • Dwa protesty w przetargu o Stadion Narodowy

    Michał Wojtczuk
    Dwa protesty wpłynęły do Narodowego Centrum Sportu w sprawie przetargu na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. NCS uspokaja, że termin rozstrzygnięcia przetargu i rozpoczęcia budowy nie jest zagrożony.