Partnerzy serwisu:
Dziś poznamy zwycięzcę przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. "Życie Warszawy" pisze, że równolegle rozpoczną się negocjacje z Brukselą w sprawie dofinansowania inwestycji.

Na całą drugą linię metra - z Bemowa na Bródno - stolica miała zagwarantowane 3 miliardy 200 milionów złotych unijnego dofinansowania. Na odcinek centralny między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim miało przypaść miliard 200 milionów. Dotacja może być jednak wykorzystana do końca 2013 roku. Życie Warszawy pisze, że z powodu marazmu inwestycyjnego nie ma szans, żeby do tego czasu budowa odnóg drugiej linii ruszyła. Dlatego ratusz ubiega się w Ministerstwie Infrastruktury o przesunięcie większości zagwarantowanej przez Brukselę kwoty na odcinek centralny. Spotkanie przedstawicieli resortu i władz miasta odbędzie się jutro.

  • Więcej zamówień publicznych

    aktualności
    mawi
    W pierwszym kwartale opublikowanych zostało 55 464 przetargów i zleceń na usługi, roboty i dostawy. Było ich o 395 więcej niż przed rokiem - podała Telefoniczna Agencja Informacyjna (TAI), która zajmuje się zbieraniem tego typu danych