Partnerzy serwisu:
Metro Warszawskie oficjalnie ogłosił wyniki przetargu na centralny odcinek drugiej linii metra. Zwycięzcą jest włosko-turecko-polskie konsorcjum.

Metro mogło wreszcie wybrać wykonawcę po wczorajszej decyzji Rady Warszawy, która w wieloletnim planie inwestycyjnym na drążenie tuneli i budowę stacji przyznała dodatkowo ponad pół miliarda zł. W samo południe zwycięzcą ogłoszono konsorcjum Astaldi (Włochy), Gulermak (Turcja) i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz. Centralny odcinek drugiej linii metra od ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego mają zbudować za 4 mld 117 mln. Niewykluczone jednak, że pojawią się protesty odrzuconych firm np. konsorcjum chińskiego. Władze miasta liczą, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana najpóźniej latem. Centralny odcinek drugiej linii mera ma być gotowy w 2013 roku.

 • Zamknięte Jerozolimskie, objazd na Ochocie

  Aktualności
  osa
  W trakcie długiego weekendu i zaraz po nim dojdzie do kilku zmian w komunikacji i utrudnień w ruchu samochodowym w Warszawie.
  Autobus
 • Samoloty na Okęciu tylko w ciągu dnia?

  Aktualności
  Krzysztof Śmietana
  Mieszkańcy okolic lotniska mają dość hałasu i zamierzają w sądzie walczyć o wprowadzenie zakazu lotów w nocy.
 • Metro będzie płoszyć gołębie laserem

  Artykuły
  Iwona Szpala
  Strategia walki z gołębiami na stacji metra, którą wybrali urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, zależy od rządowej agendy. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wypowie się w sprawie sprowadzenia głowicy laserowej.
 • Warszawskie metro znowu otrzymało nagrody

  Aktualności
  śmik
  Drugi rok z rzędu Metro zdobyło międzynarodowe nagrody. Tym razem m.in. za proekologiczną postawę.