Partnerzy serwisu:
Przetarg na używane wozy policyjne zorganizowała komenda w Białymstoku. Do nabycia polonezy, żuki, uazy. Ceny wywoławcze samochodów już od 175 zł.

Do nabycia są volkswageny, daewoo, fiaty, uazy i polonezy. W sumie Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku chce się pozbyć 190 aut. Wszystkie przez lata służyły podlaskim policjantom. Dziś zostały wystawione na przetargu. Można je licytować w stacji obsługi komendy przy ul. Hajnowskiej

Najliczniejszą grupę wystawionych do przetargu aut stanowią polonezy. Jest ich blisko 160. Ich ceny wywoławcze uzależnione są m.in. od wieku, przebiegu oraz stanu technicznego. Jest w czym wybierać. Na policyjnym parkingu na nowych nabywców czekają bowiem auta z przebiegiem niewiele ponad 46 tys. km, ale też i takie, którymi przejechano prawie 400 km. Najbardziej wysłużone, ale też uszkodzone samochody, można nabyć za grosze. Np. cena wywoławcza uszkodzonego poloneza z 1998 r. to 175 zł. Trochę więcej trzeba będzie zainwestować z samochód w lepszym stanie. Taki z 2002 r. jest do nabycia już za 1750 zł.

 • Każdego dnia znika w Polsce jedenaścioro dzieci

  Archiwum
  Milena Bryła
  Każdego dnia w Polsce znika jedenaścioro dzieci - część zostaje porwana, część sama ucieka z domu. Żeby łatwiej było je odnaleźć specjalne porozumienie o współpracy podpisały dziś Komenda Główna Policji i Fundacja Itaka, która od lat zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Data podpisania porozumienia nie jest przypadkowa. Właśnie dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego.
 • Trzeci raz sprzedają te same radiowozy. Nikt ich nie chce?

  Archiwum
  met
  Trzeci raz komenda policji w Białymstoku sprzedaje te same radiowozy. Głównie polonezy. Samochodów, które już dwa razy nie znalazły nabywcy jest ponad sto. Oficjalnie białostocka policja utrzymuje, że zainteresowanie było ogromne, tylko potencjalni nabywcy nie zdążyli dojechać.
 • Chciał kupić radiowóz dla żony

  Wiadomości z Lublina
  Michał Janczura, Radio TOK FM
  Liczyli, że tanio kupią samochód, ale policja ich rozczarowała. Tłumy lublinian przyszły obejrzeć policyjne radiowozy, na które Komenda Wojewódzka ogłosiła przetarg. Najtańszy polonez kosztował niewiele ponad 400 złotych, ale do jazdy się nie nadaje. Większość oglądających nie wierzyła, że samochodami w tak fatalnym stanie jeszcze niedawno ścigano przestępców.
 • Dostała mandat, bo jadła bułkę w autobusie

  Archiwum
  wow/wyhacz.pl
  Pewna białostoczanka została ukarana mandatem za jedzenie bułki w autobusie. Kontroler nałożył karę w wysokości 300 złotych. O sprawie napisał "Kurier Poranny":
  Kabina kierowcy autobusu