Partnerzy serwisu:
Trzy firmy chcą wyremontować dworzec przy stacji Warszawa Stadion. Przetarg na remont tamtejszych peronów i przejścia podziemnego ma być dopiero ogłoszony.

Przeczytaj blog o komunikacji autora tego artykułu

PKP na razie otworzyły oferty na remont samego budynku przy stacji, w którym teraz znajdują się kasy Kolei Mazowieckich i PKS-u. Największe szanse na zwycięstwo ma konsorcjum firm Zab-bud i Pracowni Projektowej mb, które za roboty zaproponowało najmniej - ponad 6 mln zł. Budynek dworca teraz jest niezwykle zapuszczony i obskurny. Spółka PKP zapowiada, że do zimy 2012 dworzec zyska estetyczny wygląd. Zainstalowany zostanie system informacji, nagłośnienie i monitoring. Wymienione zostaną posadzki, pojawią się nowe drzwi automatyczne. Skarpy od strony torów mają być uporządkowane i obsiane trawą.

A co z peronami i przejściami podziemnymi? Odpowiada za nie inna spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Robert Kuczyński z jej biura prasowego zapowiada, że przetarg na remont tej części będzie ogłoszony w ciągu kilku dni. Nad wyremontowanymi peronami ma się pojawić szklane zadaszenie nawiązujące wyglądem do elewacji Stadionu Narodowego. Zmodernizowane ma być przejście podziemne. PKP PLK optymistycznie zakłada, że te prace skończą się w połowie przyszłego roku.

Przeczytaj także: Witajcie pomidory - nowy kolor dla nowych solarisów

Zobacz jak będzie wyglądało Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad

 • Poranne korki w Warszawie

  k, TVN Warszawa
  Spokojny poranek na warszawskich ulicach. Od rana doszło tylko do pięciu stłuczek.
  Korek na Waryńskiego w stronę pl. Konstytucji
 • Remont Dworca Centralnego już w czerwcu. A Wschodni?

  Krzysztof Śmietana
  PKP znalazły dodatkowe pieniądze na remont Dworca Centralnego. Prace mają się zacząć w czerwcu. Kolej zarzeka się, że za kilka dni poznamy wykonawcę prac na Dworcu Wschodnim.
  Widok Dworca Centralnego po liftingu w nocy
 • Zabytkowy dworzec do remontu. Nad kasami będzie hotel

  Michał Wojtczuk
  Około czterech mln zł pochłonie generalny remont zamkniętego od trzech lat dworca kolejowego w Modlinie z początku XX w. Ma stać się przyjazny dla niepełnosprawnych, zostanie wyposażony w świetlicę internetową, a na piętrze powstaną pokoje hotelowe.
  Dworzec kolejowy w Modlinie - na piętrze powstaną pokoje hotelowe