Partnerzy serwisu:
Władze Mokotowa wreszcie ogłosiły przetarg na budowę al. Komisji Edukacji Narodowej w stronę Ursynowa

Dzielnica wreszcie ogłosiła przetarg na budowę al. KEN w stronę Ursynowa.

Chodzi o odcinek od ul. Wałbrzyskiej do Doliny Służewieckiej wraz z estakadą nad Potokiem Służewieckim. O tym połączeniu mówi się od wielu lat. Niedawno pisaliśmy, że przetarg na budowę kilkusetmetrowego odcinka al. KEN w stroną Mokotowa ogłosił Ursynów. Ma być gotowy jeszcze w tym roku. Mokotów zakładał, że swój fragment ulicy zbuduje w ciągu dwóch lat. Teraz liczy na to, że powstanie szybciej - do połowy listopada 2011 r. Wszystko zależy jednak od tego, czy uda się szybko wybrać wykonawcę. Dzielnica musi zbudować jeszcze ostatni odcinek arterii od al. Wilanowskiej do skrzyżowania Puławskiej z Domaniewską. Na razie trwa jego projektowanie.

 • Po remoncie nowe tory nie spotkały się ze starymi

  Aktualności
  Jarosław Osowski
  Zagadkowy widok na Marymoncie: ułożone właśnie szyny tramwajowe znajdują się ok. 10 cm w bok od starych. Według rzecznika Tramwajów Warszawskich Michała Powałki nie dość, że wszystko wypadło prawidłowo, to wróży przedłużenie remontowanej linii na sąsiednie osiedle Ruda.
  Tory
 • Weekendowe remonty. Utrudnienia na Służewcu i Stalowej

  Aktualności
  śmik
  Trzy ulice zostaną wyremontowane w ten weekend. Od piątku do 1 września utrudnienia na Służewcu, a od poniedziałku na Stalowej.
 • Al. KEN będzie ślepa. Dzielnice nie dogadały się

  Aktualności
  Krzysztof Śmietana
  Ursynów w tym roku chce przedłużyć al. KEN. Arteria przez dwa lata będzie jednak ślepa, bo bardzo powoli do budowy swojego odcinka zabiera się dzielnica Mokotów.
 • Opóźnienie drogi do Powsina, za to poszerzą al. KEN

  Aktualności
  Krzysztof Śmietana
  Znowu opóźnienie z budową drogi z Ursynowa w stronę Powsina i Konstancina. Poszerzony zostanie za to ostatni odcinek al. KEN między Natolinem a Kabatami.
  Ul. Orszady, choć wąska, była ważnym skrótem dla kierowców z Wilanowa