Partnerzy serwisu:
Administracja publiczna otworzyła worek z przetargami na nowe auta. Dla dilerów to nie lada gratka, bo do sprzedania jest kilka tysięcy samochodów. Taka okazja dla branży motoryzacyjnej zdarza się tylko raz na kilka lat- pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Pod koniec ubiegłego tygodnia Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na 100 nowych aut dla celników, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na aż 190 samochodów osobowych i 20 terenówek SUW. To obecnie dwa największe przetargi na auta- podsumowuje "DGP".

Trwają także mniejsze przetargi m.in. na kilkanaście aut dla Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nowe samochody chce też kupić kilka szpitali, staż pożarna, a niedługo zaczną przyjmować oferty również państwowe spółki takie jak Energa czy Poczta Polska.

Coraz częściej o wyborze oferty decyduje cena, ale też pojawia się nowych wymóg: auta mają jeździć na biopaliwie.

Natomiast jeśli chodzi o samochody dla policji to Renault przejął właściwie już wszystkie zamówienia. To, zdaniem gazety, efekt dużych rabatów, jakich udzielają policji Francuzi. Auta są u nich tańsze nawet o kilkadziesiąt procent porównując z konkurencją.

  • Renault ma chrapkę na koreańskiego Ssangyonga

    Motoryzacja i transport
    qub, Reuters
    Francuski koncern ze swoją japońską spółką Nissan będą rywalizować z sześcioma innymi firmami o przejęcie upadłego koreańskiego koncernu Ssangyong, specjalisty od samochodów terenowych.
  • Małe samochody połączyły w sojusz Daimlera i Renault/Nissan

    Motoryzacja i transport
    Andrzej Kublik
    Po raz pierwszy akcjami wymieniają się giganty motoryzacji z Niemiec i Francji. W ten sposób Daimler i Renault/Nissan przypieczętowały swój sojusz, którego fundamentem jest wspólna produkcja małych aut.
  • Umowa podpisana. Renault i Nissan zawarły strategiczny sojusz z Daimlerem

    Motoryzacja i transport
    mapi, AFP, Reuters, qub
    Francuskie Renault, japoński Nissan i niemiecki Daimler ogłosiły w środę zawarcie partnerstwa strategicznego, które będzie oparte na wymianie akcji i technologii. Firmy mają współpracować na polu aut z napędem elektrycznym, małych samochodów i budowy silników