W ramach kontraktu polskie spółki wiertnicze wykonają 12 otworów płytkich. Do realizacji projektu zakontraktowano dwa urządzenia wiertnicze: IRI-750 z PNIG Jasło oraz Cooper LTO-550 z PNIG Kraków, które będą obsługiwane przez polskich pracowników. Do prac serwisowych, przy rozbudowie magazynów gazu dla RWE Gas Storage, zostało zaangażowanych wiele znanych firm zagranicznych, m.in. z Austrii, Węgier czy z Holandii. Po stronie polskich firm jest dostarczenie urządzeń wiertniczych wraz z osprzętem oraz wykwalifikowanym personelem. Zakończenie programu wierceń planowane jest na kwiecień 2011 r.
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu ogłasza przetarg nieograniczony w przedmiocie zamówienia pn.: Wymiana stolarki okiennej PCV, stolarki drzwiowej aluminiowej oraz wymiana wrót garażowych stalowych w budynkach spółdzielczych
Ogłoszenie premium 22 dni do końca17.06.2026
INOWROCŁAW, Kujawsko - Pomorskie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana "JARY" ogłasza przetargi nieograniczone na wykonanie robót i usług budowlanych
Ogłoszenie premium 0 dni do końca25.05.2026
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Od kilku lat spółki GK PGNIG tworzą konsorcja na konkretne projekty wiertnicze, głównie za granicą. Ta forma współpracy daje silniejszą pozycję w międzynarodowych przetargach oraz zapewnia kompleksowość realizowanych usług. Do realizacji projektu podziemnych magazynów gazu RWE Gas Storage wymagało dostarczenia dwóch urządzeń wiertniczych o określonych parametrach technicznych. Połączenie sił i urządzeń obydwu firm pozwoliło przedłożyć ofertę najlepiej spełniającą oczekiwania i wymagania operatora.
Na potrzeby realizacji tego kontraktu PNIG Jasło, jako lider projektu, założyło oddział w Ostrawie, który będzie odpowiedzialny za nadzór realizacji prac.