W styczniu i lutym odnotowano w sumie blisko 60 tys. nowych ogłoszeń. Dominującym trybem wszczynanych postępowań jest przetarg nieograniczony. Głównym kryterium jakim kierują się zamawiający jest cena. Średnio wynik w przetargu zależy od niej w 92 proc. (inne kryteria bywają ważne przy zamówieniach na usługi).
Według informacji podanych przez UZP wartość udzielonych w tym czasie zamówień w sumie opiewa na 5,5 mld zł (prawie 2,8 mld przypada na samorządy). Blisko połowa tej kwoty została przeznaczona na roboty budowlane (dostawy stanowia - 27 proc. a usługi - 25 proc.).
Ogłoszenia z kategorii Przetargi
-
Zarząd WSM "Ochota" z siedzibą w Warszawie ogłasza przetarg nieograniczony na: remont dylatacji tarasu nad garażem podziemnym
Ogłoszenie premium 18 dni do końca27.05.2025
WARSZAWA, Mazowieckie
Przetargi, Przetargi na dostawę
-
Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Karwiny" ogłasza przetarg nieograniczony na: Remont balkonów w budynku nr 6 klatka D przy ul. Baczyńskiego
Ogłoszenie premium 3 dni do końca12.05.2025
GDYNIA, Pomorskie
Przetargi, Przetargi na dostawę
Czytaj też: Nowelizacja prawa zamówień publicznych może doprowadzić do nadużyć? oraz Kto buduje drogi i mosty? .
Urząd dokonał też analizy udzielonych zamówień z podziałem na województwa. I tak, zamówień powyżej 14 tys. euro ale poniżej progów UE najwięcej udzielonych było w woj. mazowieckim. Na drugim miejscu uplasowały się ex equo woj. śląskie i małopolskie, na trzecim Wielkopolska.
UZP informuje również, że z roku na rok skraca się średni czas postępowań przetargowych. Dla przykładu na roboty budowlane w 2009 roku wynosił on 47 dni, a w 2010 - 44.
(Pełną treść marcowego informatora Urzędu Zamówień Publicznych z analizami sytemowymi zamieszczamy w dziale Multimedia)