Partnerzy serwisu:
Już prawie pięć miesięcy nic nie dzieje się wokół remontowanego Centrum Kultury. I tak będzie jeszcze przynajmniej dwa miesiące, bo urząd miasta dopiero teraz ogłosił przetarg na nowego wykonawcę remontu dawnego klasztoru powizytkowskiego.

Kwiecień, maj, początek czerwca - na te miesiące ratusz zapowiadał ogłoszenie kolejnego przetargu na remont zabytku, który ma być siedzibą Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Ostatecznie urząd miasta zdołał wydać ogłoszenie o poszukiwaniu nowego wykonawcy prac z datą 7 lipca. Na oferty firm zainteresowanych dokończeniem prac w CK czeka do 17 sierpnia. Określa też ostateczny termin prac na 31 marca 2013 roku.

Pierwotnie planowano ukończenie remontu Centrum Kultury na koniec listopada tego roku, ale prace opóźniły się z powodu odkryć z historii zbudowanego w XVIII wieku klasztoru. Wszystko należało odpowiednio zabezpieczyć, co spowalniało prace. Odkryto m.in. fragmenty oryginalnych polichromii zdobiących niegdyś ściany kościoła i klasztoru, a także fragmenty konstrukcji stropu.

W połowie marca urząd miasta poinformował, że firma Warbud, która do tej pory prowadziła prace w dawnym klasztorze powizytkowskim, opuszcza plac budowy. Ponieważ wojewódzki konserwator zabytków nakazał uwzględnić w pracach renowacyjnych ewentualne odkrycia i zachować je w wyglądzie budynku po zakończeniu prac, Warbud uznał, że umowa zawarta między miastem a firmą nie przewiduje takiego zakresu robót, a miastu nie pozostało nic innego jak umowę rozwiązać.

  • Centrum Kultury. Koniec przestoju, ponad rok poślizgu

    Wiadomości z Lublina
    Marcin Bielesz
    W czasie wakacji do opustoszałego Centrum Kultury powrócą robotnicy. W przyszłym tygodniu ratusz ogłosi nowy przetarg na firmę, która doprowadzi do końca renowację zabytkowego budynku, przyszłej siedziby miejskich instytucji kulturalnych