Partnerzy serwisu:

Jedna z ciekawszych architektonicznie kamienic przy głównym deptaku Radomia jest oferowana na sprzedaż w drodze przetargu licytacyjnego. Mowa tu o budynku pod adresem Żeromskiego 41. Jeśli dodać, że oprócz  prestiżowej lokalizacji, standard wykończenia wnętrz nie odbiega od podobnych nieruchomości na rynku, tę ofertę należy ocenić jako bardzo atrakcyjną.

embed

Atrakcyjne położenie

Mieć siedzibę firmy przy głównej ulicy miasta, w jego reprezentacyjnym miejscu, to niewątpliwy atut. Korzystne położenie w ścisłym centrum miasta stwarza wiele możliwości i pozwala prowadzić działalność biurową, gastronomiczną czy hotelową. Sąsiedztwo licznych urzędów, instytucji, banków i różnego rodzaju sklepów sprzyja rozwojowi biznesu. Ta część miasta i ten odcinek ulicy Żeromskiego są najchętniej i najczęściej odwiedzanymi przez radomian.

Ulica Żeromskiego w przeważającej części zabudowana jest XIX-wiecznymi kamienicami. Jedną z nich jest właśnie oferowana kamienica usytuowana na działce o nr ewid. 17/4 przy ulicy Żeromskiego 41 w Radomiu stojąca naprzeciwko Domu Handlowego "Sezam". Część frontowa kamienicy posiada dwie kondygnacje i użytkowe poddasze. Wraz z oficyną to ponad 1,2 tys. m² powierzchni użytkowej. Wewnątrz budynku znajdują się 23 pokoje biurowe oraz dwie otwarte sale położone na parterze. Pomieszczenia są w dobrym stanie technicznym, klimatyzowane, ich standard wykończenia nie odbiega od nowych lokali, które występują na rynku. 

embed

Lokalizacja nieruchomości www.ukosne.pl

Kamienica posiada dwa wejścia: główne od ulicy Żeromskiego oraz wejście od podwórka od ulicy Kilińskiego. Teren jest ogrodzony i zamykany. A cała nieruchomość objęta jest stałym monitoringiem. Dziedziniec utwardzony kostką brukową.

Dla miłośników historii jeszcze garść informacji z dziejów kamienicy. Została ona wybudowana w latach 1846-1848 dla Bolesława Ettingera. Stała się pierwszą siedzibą Radomskiej Izby Skarbowej. Po likwidacji Izby w 1917 r. w budynku rozpoczął działalność radomski Oddział Banku Handlowego SA w Warszawie. Przed II wojną światową w oficynach funkcjonowało Gimnazjum Filologiczne Żeńskie im. Marii Konopnickiej. 

Po wybuchu wojny działalność szkoły zawieszono, a w budynkach szkoły władze niemieckie zorganizowały prowizoryczny szpital dla rannych polskich oficerów i podoficerów. W kamienicy frontowej zaś uruchomiono radomski oddział Banku Emisyjnego z Krakowa. Po wojnie szkoła wróciła do swoich pomieszczeń, funkcjonowała tam do 1966 r., do czasu otrzymania nowego budynku na osiedlu XV-lecia. Budynek frontowy wraz z oficynami od 1979 r. figuruje w rejestrze zabytków.

Pod koniec lat 90. XX w. kamienica przeszła generalny remont, a w 1999 r. otworzył się tam Kredyt Bank SA. Przy okazji adaptacji na potrzeby placówki Kredyt Banku, dokonano zmian jej układu funkcjonalno-przestrzennego, co stało się widoczne w wyglądzie parteru. Przejazd bramy został zaadaptowany na część jednego z pomieszczeń, zlikwidowano witryny i drzwi zewnętrzne.

Po szczegółowe informacje dotyczące oferowanej nieruchomości zapraszamy na naszą stronę internetową www.rtbs.eu/#aktualnosci