Samoloty wracają do Babimostu! Na razie polata Sprint Air

bewa
04.01.2012 , aktualizacja: 04.01.2012 15:38
A A A
Port Lotniczy w Babimoście

Port Lotniczy w Babimoście (Fot. Sebastian Rzepiel / Agencja Gazeta)

Firma Sprint Air, dotychczasowy przewoźnik obsługujący babimojskie lotnisko, wznawia loty do Warszawy. Według umowy z marszałkiem, polata do końca lutego. - Nie chcemy przestoju w lotach do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu - tłumaczy Urząd Marszałkowski
Po nieudanym przetargu na nowego przewoźnika obsługującego loty Babimost - Warszawa nad babimojskim lotniskiem zapanowała cisza. Trwała jednak tylko dwa dni. Wczoraj Sprint Air wznowił loty do Warszawy. Pierwszy kurs samolot zrobił już w środę wieczorem. - Samoloty będą latać według dotychczasowego harmonogramu. Nic się nie zmienia - zapewnia Grzegorz Jankowski, dyrektor departamentu gospodarki i infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

Umowę ze Sprint Air podpisano do końca lutego. Do tego czasu marszałek ma nadzieję rozstrzygnąć przetarg na loty z Babimostu do Warszawy. - Nie chcieliśmy dopuścić do przerwy w lotach. Otwarcie kopert w przetargu na nowego przewoźnika zaplanowano na 9 lutego. Wyniki przetargu powinniśmy mieć więc do końca miesiąca - tłumaczy Jankowski.

Za niespełna dwa miesiące latania Urząd Marszałkowski zapłaci przewoźnikowi 900 tys. zł z puli przeznaczonej na loty w budżecie.

Zobacz także
Ogłoszenia różne